רובנו מבלים שעות בכל יום באפליקציות שעל הסמארטפון שלנו. בדרך כלל אנחנו עושים את זה מרצון, אבל מדי פעם אנחנו נאלצים להקדיש להן זמן קצת פחות רצוני, כדי לבדוק האם וואטסאפ כבר התעדכנה לגרסה עם היכולת להגדיר צלצול נפרד לכל איש קשר, ואם לא - למה. במקרים אחרים, אנחנו מוצפים התראות על עדכונים שלא איכפת לנו מהם (יופי, אז אפליקציית המחשבון קיבלה עדכון עם עיצוב חדש לכפתור הקוסינוס - למה זה אמור להיות איכפת לנו?!).

הנה מה שאתם צריכים לדעת כדי לשלוט על עדכוני האפליקציות שלכם ולגרום להם לעבוד בדיוק בצורה הנוחה לכם ביותר:

במכשירי אנדרואיד

מהמסך הראשי או מתפריט האפליקציות, היכנסו ל-Google Play.

ממסך חנות האפליקציות, לחצו על כפתור התפריט בפינה השמאלית-עליונה.

היכנסו ל"הגדרות" (Settings).

לחצו על "עדכן אפליקציות באופן אוטומטי".

ההמלצה שלנו היא לבחור ב"עדכן אפליקציות באופן אוטומטי רק באמצעות Wi-Fi", כדי לקבל עדכונים בכל פעם שהם זמינים בלי צורך בפעולה כלשהי אך לא על על חשבון הגלישה הסלולרית שלכם. לחילופין, אם אתם לא רוצים שאפליקציות יתעדכנו ללא פעולה מצידכם בחרו ב"אל תעדכן אפליקציות באופן אוטומטי".

 

עדכון אוטומטי זה טוב ויפה, אבל רוב מכשירי האנדרואיד עדיין מודיעים לכם עליהם בכל פעם. כדי לנטרל את ההתראות על עדכונים זמינים הורידו את סימון ה-V מ"כשיש עדכוני אפליקציה זמינים".

ואם אתם רוצים שקט מקסימלי בלי לחשוב על עדכונים לעולם - הורידו גם את סימון ה-V מ"כשאפליקציות עודכו באופן אוטומטי. כך לא תראו יותר שום הודעה על עדכונים - לא לפני ההורדה שלהם ולא אחריה.

באייפון

לחצו על כפתור ההגדרות במסך הבית.

גללו מטה עד ובחרו באפשרות iTunes ו-App Store.

גללו לתחתית המסך והעבירו את מתג "יישומים" למצב הרצוי (ירוק=עדכונים אוטומטיים מופעלים, לבן=עדכון ידני בלבד בכניסה לחנות).

מומלץ לוודא שהמתג התחתון, "השתמש בנתונים סלולריים", כבוי - אלא אם כן אתם בטוחים לחלוטין ביכולתכם לודוא שלא תעברו את מגבלת הגלישה הסלולרית.