בשבועיים האחרונים הופיע אצל רובם המוחלט של משתמשי חלונות 7 ו-8 אייקון חדש לצד השעון במגש המערכת שבצד השמאלי (בממשק העברי / ערבי, או הימני בשפות אחרות), בצורת לוגו מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט, שלחיצה עליו מציגה חלון עם הצעה להירשם לשדרוג חינם לגרסה הבאה שלה - חלונות 10. כפי שכבר ציינו, אין שום צורך בהרשמה לקבלת שדרוג חינם, אך מיקרוסופט בכל זאת תקעה לכולנו את אייקון התזכורת על המסך. אם אתם רוצים להיפטר ממנו, כמונו, זה מה שאתם יכולים לעשות:

1. הדרך הבסיסית

אם מספיק לכם לא לראות אותו כל הזמן, תוכלו פשוט לגרור את האייקון בעזרת העכבר אל החץ שלחיצה עליו מציגה אייקוני מערכת נוספים. הוא אמנם יהיה שם כל הזמן, אך אתם תראו אותו רק כשתשתמשו באזור הנסתר הזה.

2. הדרך המתחכמת

אם אתם רוצים להרגיש את הסיפוק שבכיבוי מוחלט של האייקון - אחרי הכל, מדובר בספאם ובספאם צריך להילחם - ניתן לכבות את התוכנה שמציגה אותו. לחצו Alt+Ctrl+Del והיכנסו למנהל המשימות (Task Manager). חפשו תהליך בשם GWX או GWXUX, סמנו אותו בעכבר ולחצו על "סיים משימה" (End Process). הבעיה עם הדרך הזו היא שזה יחזיק מעמד רק עד הפעם הבאה שתאתחלו את המחשב, אז תצטרכו לחזור על הפעולה.

3. הדרך המתוחכמת

אם אתם משתמשים טיפה יותר מתקדמים ורוצים לדעת שנפטרתם מהמטרד הזה כמו מקצוענים, גשו ללוח הבקרה (בחלונות 7 דרך תפריט התחל -> "לוח הבקרה או Control Panel ובחלונות 8 בהזזת העכבר לפינה העליונה-שמאלית של המסך בממשק העברי או העליונה-ימנית בממשק האנגלי ובחירה ב"הגדרות" או Settinngs" ואז ב"לוח הבקרה" או Control Panel), בחרו ב"הסר התקנת תוכנית" (Uninstall a program) ואז ב"הצג עדכונים מותקנים" (View installed updates) שבסרגל הצד (הימני בממשק העברי או שמאלי בממשק האנגלי). המתינו לטעינת הרשימה ואז הדביקו בשורת החיפוש בראש החלון את הקוד KB3035583. לחיצת עכבר כפולה ואישור אחד אחר כך האייקון המעצבן ייעלם מחייכם עד לניסיון הבא של מיקרוסופט להחדיר אותו למחשב שלכם.