"חבל שאני לא יכול להראות לחבר'ה את מה שאני רואה פה", אמר לעצמו מישהו מאיתנו פעם, לפני שנים רבות בארץ שנקראה "העבר". היום, כידוע, אנחנו יכולים להראות כל דבר לכל אחד בכל זמן, בכמה לחיצות כפתור. אנחנו משתפים תמונות שצילמנו באובססיביות רבה, לוחצים על כפתור השיתוף ברשתות חברתיות על כל קישור מעניין שראינו - אבל מה אם נתקלנו במשהו מעניין בזמן שימוש במחשב?

במקרה כזה, רובנו עדיין לוחצים על PrtScn במקלדת או מצלמים את המסך בעזרת הסמארטפון, וחושבים "חבל שאין לי תוכנה שעושה את זה בצורה יעילה יותר". נחשו מה - יש, והיא מגיעה עם מערכת ההפעלה חלונות המותקנת כמעט על כל מחשב. כך תשתמשו בה:

ראיתם משהו מעניין? לחצו על "התחל" (Start) והקלידו בשורת החיפוש Snipping Tool - או לפחות את האותיות הראשונות, עד שתופיע התוצאה הנכונה - ולחצו עליה.

כברירת מחדל, תיפתח התוכנה בצורה מוקטנת והמסך יהפוך בהיר, כמו סימן מים, כדי לייצג את שכבת הצילום הווירטואלית של התוכנה, שמאפשרת לכם לסמן שטח מסוים על המסך שברצונכם ללכוד. אם המסך לא דהה, לחצו על New והוא יעשה זאת. לחילופין, ניתן ללחוץ על החץ הצמוד לכפתור ללכידה מסוג שונה - צורה חופשית תצטרכו לשרטט אותה עם העכבר), חלון שלם (בלחיצה על החלון המבוקש) או כל שטח המסך, לצד אפשרות ברירת המחדל ללכוד צורת מרובע בעזרת גרירת הסמן מפינה אחת של האיזור המבוקש לפינה הנגדית.

לאחר יצירת לכידת המסך, תופיע התוצאה בחלון התוכנה. ניתן לקשקש עליה בעזרת כלי העט, בצבע ובעובי מגוונים. בסיום יש ללחוץ על כפתור הדיסקט ולשמור את הקובץ.

אל תשכחו לשתף את התוצאה...