מה משמעות הרפורמה?

הרפורמה בפס הרחב תוביל לחיסכון משמעותי בעלות קו אינטרנט. בנוסף, הלקוח ירוויח פשטות כאשר תבוטל ההפרדה בין ספק ותשתית באינטרנט.

איך מצטרפים בפועל?

נכון לעכשיו, הצטרפו לרפורמה החברות 012 סמייל ו–018 אקספון, ועוד כמה ימים צפויות להצטרף שאר ספקיות האינטרנט. אבל ההצטרפות בפועל תלויה בפרופיל הלקוח.

מי שמחובר כיום בתשתית בזק — 60% מהלקוחות, יכולים ליהנות מהרפורמה כבר עכשיו, כמעט בלחיצת כפתור. מי שמחוברים בתשתית HOT לאינטרנט, שהם כ–40% מהלקוחות, יכולים להתנייד לאחת מהחבילות החדשות — אך מדובר בהליך קצת יותר מורכב.

איך לקוחות בזק יכולים ליהנות מהרפורמה?

לקוחות שמחוברים כיום בתשתית בזק, לא משנה באמצעות איזו ספקית, יכולים ליהנות מהרפורמה מיד — בלי לצאת מהבית ומבלי שטכנאי יגיע לביתם. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר האינטרנט של הספקית (בשלב זה 012 סמייל או 018 אקספון) ולהירשם לאחת מהחבילות. ייתכן שהחברה תתקשר ללקוח ותבקש פרטים טכניים, פרטי תשלום וכדומה, במיוחד אם הוא עובר מספקית שעוד לא הצטרפה לרפורמה, כמו בזק בינלאומי.

כמה ימים אחרי ההרשמה, ספקית האינטרנט תיצור קשר עם בזק ותודיע לה שהלקוח עבר למודל החיבור החדש. הספקית "תזריק" לראוטר של הלקוח פרטי התקשורת חדשים. עלול להיות ניתוק של שנייה באינטרנט, אך רוב הסיכויים שהוא יהיה בלתי־מורגש. מכאן ואילך, הלקוח הוא של הספקית בלבד — ויקבל חשבונית אחת עבור חיבור האינטרנט.

אחת המשוכות היא הראוטר בבית הלקוח. למרבית לקוחות בזק יש ראוטר שהם שילמו עליו כבר ב–36 חיובים דרך חשבונית הבזק. במקרה כזה, הראוטר הוא שלך הלקוח, ולא יהיה צורך להחליף או לקנות ציוד. אבל יש לבזק גם הרבה לקוחות במודל של ראוטר בליסינג בעלות של 10 שקלים לחודש. זהו מודל שבזק מפעילה עבור לקוחות שהצטרפו מאז נובמבר 2013. במקרה כזה, הלקוח יצטרך לפדות את הראוטר מבזק, והמחיר שנקבע לכך הוא 200 שקל.

כיצד לקוחות HOT יכולים להצטרף לרפורמה?

חברת הכבלים HOT אינה חלק מהרפורמה בשלב הזה, ולקוחותיה לא יכולים ליהנות ממנה באופן ישיר.

לקוחות HOT יכולים להצטרף לאחת מההצעות החדשות, אך הדבר יהיה כרוך ככל הנראה בביקור טכנאי בביתם, והם יצטרכו לרכוש מודם־ראוטר לתשתית ADSL.

סמייל תספק ללקוחות את הציוד בחינם בשנה הראשונה ואחריה ב–10 שקל לחודש. אקספון תמכור ללקוחות את הראוטר במחיר עלות של 350 שקל, או תפנה אותם לרכוש מודם־ראוטר כזה בשוק. ניתן למצוא מוצר כזה בחנויות באג או אייבורי ב–350–400 שקל.

האם החיבור החדש אמין?

כן. למעשה זה אותה תשתית, רק במודל שירות אחר.

אפשר להישאר בבזק?

כן, אין חובה לעבור למודל החדש. תמיד יהיה ניתן גם לחזור לחיוב מפוצל, אם הלקוח ירצה בכך.

מה לגבי קו הטלפון?

בשלב זה אפשר להישאר עם קו בזק בטלפון. מי שמזמין קו מ–012 סמייל יכול באותה הזדמנות להזמין קו טלפון במחיר של 16 שקל לחודש עם 250 דקות או 49 שקל לחודש עם שיחות ללא הגבלה. בקרוב החברה תציע חבילה משולבת שכוללת אינטרנט וטלפון.

מה עוד חשוב לדעת?

צריך להתאזר בסבלנות. הרפורמה רק יצאה לדרך, היא חדשה לשוק וצפויה לסבול מחבלי לידה.

פורסם במקור ב-Themarker

עוד ב-Themarker:
סנאפצ'ט במגעים לגיוס לפי שווי של 19 מיליארד דולר
מחקר: העישון מסוכן הרבה יותר ממה שהעריכו עד כה