מנכ
מנכ"ל אפל, טים קוק | צילום: Chip Somodevilla, GettyImages IL

מעט מאוד אירועים בעולם מצליחים לאחד סביבם קהל גדול שצופה בהם כאיש אחד - אולי חוץ מהאולימפיאדה, המונדיאל והאירו-אוסטרליה-ויזיון. אה, כן, ואירועים של אפל. החברה היקרה בעולם זוכה לקהל צופים נאמן וגדול - וגם הערב צפויים מיליוני פאנבויז, פאנדרואידים ושאר אוהבי גאדג'טים לנסות להיות בין הראשונים שיראו את החידושים האחרונים במערכת ההפעלה של הסמארטפון הפופולארי בעולם. אז כדי לחסוך לכם את החיפושים ושבירת הראש (והמסך, מרוב תסכול) - הנה רשימת הדרכים לצפות בשידור חי בנאום הפתיחה של WWDC 2015.

שורה ראשונה - לאפליסטים בלבד

אם יש לכם מכשיר של אפל - בין אם זה אייפון, אייפד, מחשב מק או Apple TV - יש לכם מקומות שמורים. החברה משדרת את האירוע בשידור חי לכל מכשיריה המריצים את מערכות ההפעלה והדפדפנים העדכניים שלה - או, ליתר דיוק: כל האייפונים והאייפדים עם iOS 6 ומעלה וכל מחשבי מק עם OS X 10.8.5 וספארי 6.0.5 ומעלה. כל שעליכם לעשות כדי לצפות באירוע ממכשירים אלה הוא להיכנס לדף שידורי האירועים באתר החברה וללחוץ על כפתור הנגינה שיופיע בו קרוב לשעה 20:00.

שורה שנייה - לתחמנים

מי שאין לו מכשיר של אפל וצופה באירוע ממחשב, יכול בעיקרון לגשת לווידאו באתר אפל רק לאחר סיום האירוע ורק אם מותקן על המחשב תוסף הווידאו של אפל, QuickTime. אך ייתכן שתוכלו לעקוף את החסימה באמצעות "התחזות" למכשיר של אפל: אם אתם גולשים בכרום (כמו רוב המוחלט של הגולשים בישראל היום) - התקינו את התוסף הזה. לאחר מכן, לחצו על אייקון המשקפיים לצד שורת הכתובות בדפדפן ובחרו ב-Safari -> Mac Safari 7.

שורה אחרונה - מחוץ לאולם

מי שלא גולש ממחשב עם כרום ו-QuickTime אך עדיין רוצה לצפות באירוע, יצטרך לעבוד קשה ולמצוא שידור אינטרנטי פיראטי של האירוע. הדרך האחרונה לצפות באירוע של אפל היא לצפות במשתמשים אחרים שצופים באירוע ומשדרים אותו הלאה.

עם זאת, נראה שרשלנות של אפל מאפשרת לכל מי שיש לו תוכנה המסוגלת לנגן קבצי וידאו בהזרמה ישירה, כמו VLC, יכול לצפות באירוע בקישור הזה, שמצא עבורנו הגולש תמיר גרשברג.