בתור אחד שנמצא המון זמן בפייסבוק, חשוב לי שבפיד שלי יהיה בדיוק מה שאני רוצה לראות' ושהוא יהיה מסודר. במהלך השנים אספתי כמה טיפים שאם תיישמו אותם בחשבון שלכם, הוא יהיה הרבה יותר מהנה. כן – הדור של היום מכור, מעניין ממי למדנו את זה.

ראה תחילה

יש משתמשים בפייסבוק שאתם רוצים לראות כל פוסט שלהם ולא לפספס אף אחד. פייסבוק מאפשרת לכם את זה. מה עליכם לעשות? להיכנס לפרופיל של אותו חבר, לעלות עם העכבר על לשונית המעקב ולסמן אותו ב"ראה תחילה" (See First). ברגע שתעשו את זה, כל החברים שסימנתם יקבלו קידום בפיד שלכם ופוסטים חדשים שלהם תמיד יוצגו לכם בראש הפיד, עם כוכב כחול ליד השם. שימו לב – זה לא מיידע את החבר שהפעלתם עליו את הפיצ'ר.

ראה עוד לפני ההתחלה

בנוסף לשיפור המעמד של חברים מסוימים, אתם יכולים לבקש מפייסבוק להודיע לכם בכל פעם שחבר מסוים מעלה פוסט או משתף משהו. ככה, אפילו אם אתם בכלל לא באמת מסתכלים בפיד, לא תוכלו לפספס אף סיפור או הגיג של אותו חבר. מה עליכם לעשות? תחת הלשונית "חברים", עליכם לסמן את האפשרות "חברים קרובים", מה שיאפשר את המעקב הזה. שימו לב – זה לא מיידע את החבר שהפעלתם עליו את הפיצ'ר.

לא בפיד שלי

נגיד שיש איזו דודה מציקה או חבר מביך, שהפוסטים שלו לא מעניינים אתכם בכלל ורק מוסיפים זבל לפיד. יש דרך לנטרל את ההופעה שלהם בפיד שלכם. מה עליכם לעשות? להיכנס לפרופיל של אותו חבר, ללחוץ על כפתור "במעקב" ולהוריד את "עוקב" מאותו חבר. אתם עדיין תהיו חברים והוא יכול לראות את הפוסטים שאתם מעלים, אבל פוסטים שהוא מעלה לא יוצגו בפיד שלכם, למעט אלה שבהם הוא מתייג אתכם.

טרולים? אפשר לחסום

נגיד שאתם סובלים מאדם לא ברור שאישרתם לפני כמה שנים ועשיו אתם מצטערים על זה. אתם יכולים לאנפרנד אותו, אבל כנראה שזה לא ימנע ממנו להגיב בפוסטים שלכם ולהמשיך להציק לכם. מה עליכם לעשות? תחת שלוש הנקודות בפרופיל של אותו אדם, אתם יכולים לחסום אותו וליהנות מפיד ריק ממנו ושקט נפשי מלא.

לא בפיד שלי 2: הפרסומת הסוררת

אתם נכנסים לפייסבוק ורואים שמישהו העלה פוסט בשם שלכם לאיזו פרסומת של פטרת ציפורניים. נשמע כמו מידע חיוני לכל המדינה, נכון? אתם יכולים להעלים את זה, ועל הדרך לעשות סדר בכל האפליקציות שמשויכות לכם לחשבון. מה עליכם לעשות? בהגדרות, עליכם להיכנס ללשונית "אפליקציות".

בשלב זה אתם פוגשים רשימה של אפליקציות ששייכתם לחשבון שלכם. שם תוכלו להחליט איזו אפליקציה יכולה לפרסם דברים בשמכם ואילו לא יכולות. ואם אתם כבר כאן, תמחקו אפליקציות שנראות לכם מפוקפקות. זה יחסוך הרבה פוסטים מלאים זבל שיעלו בשמכם.

מתנגן בלי שביקשתם

אחד הפיצ'רים האחרונים שפייסבוק הכניסה לפיד של כולנו הוא שסרטונים שנמצאים בפיד יכולים להתחיל להתנגן עם אודיו, גם אם לא נכנסנו אליהם. ברור לכולם שזה יכול להיות מאוד מביך אם אנחנו נמצאים עכשיו בשיחה או פגישה חשובה. לכן אפשר ורצוי לבטל את זה. מה עליכם לעשות? היכנסו דרך הסמארטפון שלכם ללשונית וידיאו ותמונות או ללשונית סאונד.

ואז להוריד את הסימון מהאפשרות הראשונה, זו שמאפשרת למוזיקה להתנגן מבלי שביקשתם.

שליטה על תיוגים

נגיד שאתם מאוד פופולאריים ומתייגים אתכם המון. כל תיוג שווה לפוסט וסף שמופיע בפרופיל האישי שלכם. בשביל לשלוט על ההופעות האלו ולוודא שאתם שולטים בפרופיל שלכם, אתם יכולים להחליט מה מתאים לפרופיל ומה לא. מה עליכם לעשות? עליכם להיכנס להגדרות, ושם ללחוץ על הלשונית "ציר זמן ותיוגים".

בעמוד שנפתח לכם תוכלו לשלוט על אפשרויות שונות, וביניהן להפעיל את השליטה על אלו שמתייגים אתכם ומי יכול לפרסם על הקיר שלכם פוסטים.

לא בפיד שלי 3: שובה של הפרסומת

אם אתם גוללים עכשיו את הפיד שלכם ומוצאים פרסומת של חברת גידול אלפקות במערב סין, אתם יכולים לבקש שהפרסומת הזו תפסיק להופיע בפיד שלכם. מה עליכם לעשות? עליכם ללחוץ על החץ הימני העליון מעל הפוסט ולסמן "הסתר פרסומת". פרסומת זו ואחרות לאותה חברה יפסיקו להופיע אצלכם.