חלונות 10 זמינה כבר כשבועיים וחצי והותקנה על כ-50 מיליון מחשבים נכון לסוף השבוע שעבר. כדי לרכך עבורכם את המעבר, אספנו כמה תכונות שימושיות שנמצאות במרחק קליק אחד:

1. שליטה ריכוזית

רוצים לכבות את האינטרנט האלחוטי כדי לחסוך בסוללה? לשנות את בהירות המסך כדי לראות יותר טוב את הסרט? להשתיק התראות? כבר לא צריך לעשות כל אחד מהדברים במקום נפרד: בתחתית "מרכז הפעולות" (Action Center), הנפתח בלחיצה על כפתור ההודעה בפינה התחתונה (שמאלית בעברית, ימנית באנגלית) של המסך או בהחלקת אצבע מקצה המסך (שמאל בעברית, ימין באנגלית) בטאבלטים, נמצאים מתגים לשליטה על בהירות, קישוריות, "שעות שקטות" ועוד.

כך זה נראה בעברית:

וכך באנגלית:

2. גישה מהירה

היכולת "לנעוץ" תיקיות לראש חלון סייר הקבצים קיים בחלונות כבר שנים, אך בגרסה 10 היא זמינה יותר: פשוט לוחצים בכפתור העכבר הימני על התיקייה המבוקשת ובוחרים ב"הצמד לגישה מהירה" (Pin to Quick Access).

כך זה נראה בעברית:

וכך באנגלית:

3. הפרדה בין סביבות עבודה

ריבוי שולחנות עבודה היא תכונה הזמינה אצל המתחרות כבר שנים, ובחלונות 10 היא מגיעה לכולם. שולחנות עבודה נפרדים מאפשרים לפתוח מקבצים שונים של תוכנות לעבודה ולשימוש פרטי, לדוגמה, כאשר רק אלו הרלוונטיות לסביבה הפעילה כרגע יוצגו. הגישה למערכת ניהול שולחנות העבודה מתבצעת בלחיצה על Win+Tab או לחיצת עכבר על כפתור תצוגת המשימות שבשורת המשימות בתחתית המסך. ניתן לפתוח שולחנות עבודה חדשים, לסגור קיימים ולגרור תוכנות בין סביבות העבודה השונות. מעבר מהיר בין שולחנות העבודה אפשרי בלחיצה על Win+Ctrl וכפתורי החיצים ימינה/שמאלה.

4. נתקלתם בבעיות? יש למי לפנות

כחלק מהמעבר מסתם תוכנה לשירות, שילבה מיקרוסופט במערכת אפליקציית תמיכה המאפשרת לקבל תשובות לשאלות לא רק באמצעות רשימת שאלות מוכנה כמו בעבר, אלא גם בצ'ט מול תומכי החברה ובפורומים מול משתמשים אחרים. כדי לגשת לתמיכה הטכנית חפשו בשורת החיפוש (שגם היא משולבת בשורת המשימות בתחתית המסך) את "יצירת קשר עם התמיכה" (Contact Support), חפשו את הנושא הרלוונטי ובחרו בצ'ט מול נציג תמיכה. כרגע התמיכה זמינה בישראל באנגלית בלבד, גם למי שממשק המערכת שלו בעברית.

5. הקלטת מסך

אם עד היום יכולתם לשתף חברים בתמונות סטילס של מה שקורה על המסך שלכם, בחלונות 10 אפשר גם להקליט בווידאו את מה שאתם עושים. המערכת מגיעה עם אפליקציית קונסולת המשחקים של מיקרוסופט, Xbox, שכוללת כלי להקלטת משחקים שניתן לרמות לחשוב שכל תוכנה היא משחק. הפעילו את כלי ההקלטה על ידי לחיצה על Win+G, סמנו V והפעילו את ההקלטה. לסיום ההקלטה מזערו או סגרו את חלון התוכנה שהקלטתם.