היצע מכשירי האנדרואיד רק גדל מיום ליום. בשנה האחרונה נכנסו לישראל שתי הענקיות אופו ורילמי, וגם שיאומי, וואן פלוס וחברות רבות נוספות השיקו מכשירים במגוון סגנונות. סמסונג ידועה בעיקר בזכות סדרות הדגל שלה, גלקסי ונוט, אבל לא מזמן סקרנו את התשובה שלה למכשירי האנדרואיד הזולים יותר – A52, מכשיר לשוק הביניים ששומר על סטנדרט עיצובי ואיכותי גבוה יחסית. הפעם אנחנו מנסים את אחיו הגדול של אותו סמסונג, המתקרא A72. הוא יקר מאחיו הקטן בכ-300 שקלים, אבל מקבלים תמורתם לא מעט פיצ'רים. איך הוא בדיוק שונה, והאם שווה לכם לקנות אותו? בדקנו.

העיצוב

A72 דומה מאוד לאחיו הקטן; העיצוב של שניהם שואב השראה מסדרת גלקסי היפהפייה. בגלל המסך הגדול יותר (6.7 אינץ'), הוא גם קצת גדול יותר, אבל עדיין נשאר נוח לאחיזה. אל תצפו לאיכות חומרים מדהימה: גם כאן אנחנו מקבלים גב פלסטיק, אבל כזה שבנוי קצת יותר טוב מ-A52, ולכן מרגיש טוב בהרבה.

סמסונג גלקסי A72 (צילום: אור אליעז, NEXTER)
סמסונג גלקסי A72 | צילום: אור אליעז, NEXTER

המסך

כמו אצל אחיו הקטן, גם A72 קיבל כאן מסך סופר אמולד מעולה כמו שסמסונג יודעת לייצר, אך עם קצב רענון של 90 הרץ בלבד. ה-0.2 אינץ' שנוספו לו עושים את השימוש בו לנוח מעט יותר, והוא מספק תוצאות טובות גם בתנאי תאורה משתנים.

מתחת למכסה המנוע

כאן אין חידושים. A72 קיבל את אותו המעבד של A52, קוואלקום סנאפדרגון 720g. מעבד טוב מדרג הביניים, כזה שיחזיק את העבודה היומיומית השוטפת שלכם אבל לא מעבר לזה. טלפון גיימינג – זה לא.

בגזרת הזיכרונות, סמסונג נפטרת כאן מגרסת ה-4 ג"ב זיכרון עבודה (RAM) ומאפשרת לבחור בין 6 או 8 ג'יגה בייט, ובין 128 או 256 ג'יגה בייט זיכרון אחסון. גם כאן מהנה לראות את שקע האוזניות 3.5 מ"מ, חיישן טביעות האצבע וחריץ ההרחבה לכרטיס זיכרון.

צריך לציין כאן לזכות את הסוללה – אם ב-A52 תקבלו סוללת 4,500 מיליאמפר שסיפקה ביצועים סבירים, כאן אנחנו מקבלים סוללת 5,000 מיליאמפר שמתפקדת טוב בהרבה.

המצלמות

מערך הצילום מפותח יותר ביחס לאח הקטן. כאן תמצאו גם חיישן טלפוטו בגודל 8 מגה פיקסל, לצד שלושת החיישנים האחרים. השיפור לא דרמטי, אבל כן משפר את תמונות התקריב שלכם מהמצלמה האחורית. מעבר לכך, הכול זהה, כולל מצלמת הסלפי שנהניתי ממנה גם ב-A52.

בשורה התחתונה

A72 מהווה שדרוג חביב וראוי מ-A52, כזה שהופך את 300 השקלים שתשלמו עליו יותר מאחיו הקטן למשתלמים. גם המסך הגדול יותר, המצלמה המשודרגת ובעיקר הסוללה הגדולה יהפכו את השימוש בו לנוח וזורם יותר. עם זאת, כמו במכשיר הקודם – גם כאן אני חייב לציין שפלח השוק שלו מאוד ספציפי, וכולל בעיקר אנשים שאוהבים את סמסונג או את העיצוב של המכשירים שלה. אם אלו לא הדרישות שלכם, ליצרניות הסיניות הרבות שכבר הזכרנו יש מכשירים טובים וזולים יותר, וכדאי לכם לבדוק גם אותם.