למרות תג המחיר הגבוה יחסית, אוזניות אלחוטיות הפכו בשנים האחרונות למצרך חובה לכל בעל סמארטפון; הן כל כך פופולריות, שקשה למצוא אנשים שעדיין משתמשים באוזניות חוטיות. אך האם עדיין צריך לקרוע את הכיס בשבילן? על שולחננו נחתו לאחרונה ארבעה דגמי אוזניות – ובדקנו את כולם כדי להכריע. 

JLab GO Air: בלי להסתבך עם כבלים

View this post on Instagram

A post shared by JLab (@jlabaudio)

האוזניות הללו הגיעו אלינו בצבע שחור ועם קופסת טעינה גדולה במקצת מאלו שאנחנו רגילים אליהן, אבל עם פיצ'ר מיוחד – כבל הטעינה מוטמע בתוך קופסת הטעינה, כך שכדי להטעין אותן תצטרכו פשוט לחבר את הכבל המצורף ולא לחפש כבל C או מיקרו להטענה. הן גם עמידות לנוזלים במידה קלה (כמה טיפות או נתזים)

עיצוב ושימושיות: מבחינה חיצונית, הן מזכירות את אוזניות השעועית של סמסונג; הן יושבות בצורה נוחה באוזן, והן כוללות כפתורי מגע שמאפשרים לשלוט בשירים המנוגנים. מארז הטעינה גדול ממה שהורגלנו אליו, אך הוא כולל פיצ'ר מיוחד: כבל הטעינה מוכמן בפנים, כך שניתן לחבר אותו ישירות למטען. 

סאונד: לא מזהיר. הווליום קצת חלש יחסית לאוזניות אחרות, הבסים כמעט ולא קיימים. גם השמע בשיחות לא מדהים.

מיקרופון: בחדרים סגורים הצד השני ישמע אתכם טוב, אם אתם בחוץ – סיכוי קלוש שישמעו אתכם.

גזר הדין: עבור 180 שקלים, הן יעשו את העבודה כאוזניות שניות - או למטרות כמו האזנה למוזיקה בחדרים סגורים. גם הסוללה מצוינת. 

COWIN Apex Elite: עיצוב מרובע, סאונד מצוין

View this post on Instagram

A post shared by ANC Headphone Brand (@cowinaudio)

COWIN הוא מותג יחסית חדש בישראל, שנמכר ברשת "בסט מובייל". הדגם Apex Elite מנסה להתחרות בקטגוריית הביניים, עם פיצ'רים מעניינים כמו ביטול רעשים אקטיבי (ANC), סוללה חזקה ואיכות שמע טובה.

עיצוב ושימושיות: עיצוב די מעניין יש ל-COWIN; קצת מנסה להזכיר את האיירפודס, עם טוויסט מרובע שזולג למלחמת הכוכבים. קייס הטעינה דווקא עגול, אבל מרגיש קצת פלסטיקי וזול ביד.

סאונד: אולי הטוב ביותר בסקירה הזו. ווליום חזק ואיכותי שמתווסף לבסים מורגשים בהחלט, אולי מורגשים מדי בחלק מסוגי המוזיקה. גם בחוץ שומעים בצורה איכותית וטובה.

מיקרופון: לא מספיק איכותי. הצד השני הרבה להתלונן, בעיקר כשהרוח הייתה חזקה מעט מהרגיל. 

גזר הדין: עם תג מחיר של 350 שקלים, COWIN הן מהאוזניות היקרות יותר בסקירה שלנו. הן בהחלט יכולות לתת פתרון מצוין למי שמחפש זוג אוזניות ראשי בתקציב נמוך.

realme Buds Air 2 Neo: המפתיעות

View this post on Instagram

A post shared by realme Israel Official (@realmeisrael)

האוזניות החדשות של רילמי, שהושקו ממש לא מזמן יחד עם סדרת הטלפונים החדשים של החברה, מציעות לא מעט פיצ'רים ביחס למחיר: ביטול רעשים אקטיבי, סוללה שמספקת 20 שעות נגינה עם ביטול הרעשים, שיהוי נמוך ועוד.

עיצוב ושימושיות: החלק החלש של האוזניות. קופסת הטעינה בצורת ביצה ממש עבה ולא נוחה בכיס, וגם העיצוב של האוזניות עצמן נראה לא מוקפד ולא יפה במיוחד, גם כשהן בתוך האוזן.

סאונד: מעולה. ביטול הרעשים עובד מצוין יחד עם האוזניות ומספק חווייה מפתיעה מאוד, עם עוצמה חזקה ובסים טובים. בשיחות טלפון שומעים קצת פחות טוב, אבל עדיין סביר.

מיקרופון: לא טוב ולא רע. לא שמעו אותנו טוב במיוחד, אבל הצלחנו לקיים שיחות מבלי להיתקל בבעיות מיוחדות.

גזר הדין: עם תג מחיר של 199 שקלים בלבד בבאג, זו אחת העסקאות הטובות ביותר שיש כרגע בשוק.

Boompods sportpods VISION: זולות ונוחות לספורט

View this post on Instagram

A post shared by Boompods (@boompods)

האוזניות האחרונות בסקירה שלנו קצת שונות מהאחרות: הן אוזניות ספורט, עם כבל שעוטף את העורף. אוזניות כאלה יכולות להיות יקרות, אבל את הבומפודס תוכלו למצוא ב-250 שקלים.

עיצוב ושימושיות: לא רע בכלל. שחור וסולידי, כשהכבל לאורך העורף בשחור-שקוף יפה. הן נוחות מאוד באוזן, ומגיעות עם מספר מתאמי סיליקון כדי שיתאימו לכל סוגי האוזניים.

סאונד: לאוזניות במבנה הזה יש יתרון קל מבחינת השמע שלהן, אז נגיד שהוא מצוין ונשמע טוב בכל תנאי מזג האוויר, כמובן גם כשיוצאים החוצה לריצה.

מיקרופון: לא מספיק טוב, אם רציתם לרוץ ולדבר תוך כדי – תוותרו על הרעיון הזה, לפחות כאן.

גזר הדין: עם זאת, במחיר הזה (ובהנחה שאתם לא אוהבים לנהל שיחות תוך כדי ריצה), הן אחלה של אוזניות במחיר לא יקר בכלל. ראוי לציון גם הקייס האיכותי שמגיע יחד איתן.