השעונים החכמים של גרמין תמיד נחשבים על ידי האתלטים והאצנים לשעונים הטובים ביותר. זה לא מפתיע: גרמין היא חברה ותיקה, שייצרה שעונים לספורטאים עוד הרבה לפני מהפכת השעונים חכמים. היא לא נותרה מאחור, כמובן; כיום היא מציעה פירוט נרחב ומרשים של מדדי כושר ובריאות, וגם את שירות "גרמין פיי", שמאפשר לחבר את השעון לאשראי ולשלם בבתי עסק (והגיע לארץ הרבה לפני אפל פיי).

השבוע קיבלנו את שעון הדגל החדש של גרמין, Venu 2. האם הוא עומד ברף שהציבו אפל וסמסונג? זה מה שחשבנו עליו.

העיצוב

העיצוב של הגרמין קלאסי ונעים לעין: מסך AMOLED מוצלח שמסתתר בטבעת מתכת אפורה, וגוף שעון שתואם את צבע הרצועה. למרות שהגרמין יושב טוב על היד, הוא קצת קל מדי לתחושתי - מה שמשווה לו תחושה של שעון צעצוע.

התפעול שלו לא מורכב: שני כפתורים בצד ימין של השעון, וגלילה באמצעות מסך המגע. לטעמי, הניווט בתפריטים דרך המגע לא מספיק נוח, וחשוב גם להשתמש באפשרות לגלילה פיזית – כמו ה-Digital Crown של אפל, או הטבעת שבשעוני סמסונג.

המערכת

המערכת של הגרמין נוחה מאוד, עם תמיכה מלאה בעברית ופיצ'רים רבים. מלמבד המדדים הרגילים, כמו מדדי שינה ומד דופק, קיבלנו גם דיווח על כמות האנרגיה בגוף ברגע נתון, מצב העייפות וכמות הנשימות לדקה. ל אלה זמינים לצפייה מהמסך הראשי.

View this post on Instagram

A post shared by GARMIN РОССИЯ (@garminrussia)

וזה לא נגמר כאן: החדש של גרמין יודע גם להעריך את הגיל הביולוגי של הגוף באמצעות ניטור כלל המדדים, ואם תתנו לו 2 דקות ללא תזוזה - הוא יבצע עבורכם בדיקת גוף כללית. 

השימושיות

שעון הדגל של גרמין הוא שימושי וכיפי; הריצות איתו נוחות ונעימות, המדדים שלו אמינים - והסוללה שלו יכולה להחזיק כמה ימי שימוש ללא שום בעיה. יחד עם זאת, הוא לא מושלם: הניווט באמצעות מסך המגע בלבד מקשה על חיפוש בזמן הריצה, ולא הצלחתי להתחבר לשירות "גרמין פיי" עם כמה כרטיסי אשראי. חבל.

בשורה התחתונה

Venu 2 הוא שעון ספורט לא רע בכלל. הוא נוח לענידה, כולל תמיכה מלאה בעברית ומציג מדדי כושר נרחבים. אבל יש לו גם כמה פגמים: הניווט בתפריטים דרך המגע קצת בעייתי; לא כל האפשרויות בו עובדות כמו שצריך – עיינו ערך "גרמין פיי"; והוא כל כך קל, שהוא מרגיש כמו שעון לילדים, למרות תג המחיר שעומד על 1,800 שקלים. יחד עם זאת, תחושת הכובד היא סובייקטיבית, כך שעבור חלק מהצרכנים מדובר ביתרון.

תג המחיר שלו מחזיר אותנו למתחריו הישירים: גם את גלקסי ווטש 3 של סמסונג וגם את סדרה 6 של אפל תוכלו לרכוש בישראל עבור החל מ-1,500 שקלים. אם אתם ממש אוהבים כושר, ורוצים לקבל מדדים מקיפים, תלכו על גרמין. אם נוחות השימוש והתשלום באשראי חשובים לכם יותר, זה לא השעון עבורכם.