אחרי מכשיר הדגל המוצלח של אופו, קיבלנו לסקירה את המכשיר A54. עם תג מחיר של כ-1,600 שקלים, תמיכה בדור חמישי (5G) ומסך AMOLED, מדובר במכשיר ביניים קלאסי. האם החבילה שווה' ועל מה בכל זאת מוותרים? בדקנו. 

העיצוב

מכשיר הדגל Find X3 Pro אמנם הצטיין בקטגוריה הזו, אך ב-A94 העיצוב הוא דווקא אחד מהחסרונות. למרות ההטמעה היפה של המסך במארז והמצלמה, הכפתורים מרגישים זולים ללחיצה, גב הפלסטיק גם הוא לא משדר תחושה יוקרתית, ומגרעת המצלמות בולטת בצורה כעורה למדי. מזל שבערכה מקבלים גם מגן סיליקון נוח.

המסך

הנה נקודה לא רעה של האופו: ל-A94 שודך מסך AMOLED מצוין בגודל 6.4 אינץ' וברזולוציית FHD+, שמציג סרטונים בצורה מעולה ונוחה מאוד לצפייה. היה טוב יותר לו הגיע עם קצב רענון של 120 הרץ, ובכך היה מצטיין בצורה יתרה במבחן. למרות זאת, גם המסך הזה עושה עבודה טובה: הבהירות שלו עושה את העבודה בכל תנאי התאורה, וגם חיישן טביעות האצבע מתחת למסך מהיר וזריז.

Oppo A94 5G (צילום: אור אליעז, NEXTER)
Oppo A94 5G | צילום: אור אליעז, NEXTER

מתחת למכסה המנוע

A94 ללא ספק מיועד למשתמש הממוצע, שזקוק לאפליקציות הבסיסיות ותו לא. גרסת הדור החמישי שלו מגיעה בתצורה אחת בלבד, והיא לא מאוד מרשימה – מעבד MediaTek MT6853, אליו משודכים 6 ג"ב של זיכרון עבודה (RAM) ו-128 ג"ב של זיכרון אחסון (ROM), ללא הרחבה לכרטיס זיכרון חיצוני.

למזלה של אופו, גרסת האנדרואיד שלה, ColorOS, היא אחת מהגרסאות הטובות בשוק כרגע – גם מבחינה עיצובית וגם מבחינת מהירות התפעול. התוצאה היא מכשיר שמגיב מהר במהלך הניווט בתפריטים ובפעולות הסטנדרטיות, אבל כשמתחילים לאמץ אותו עם אפליקציות ומשחקים, הוא מתחיל מעט לקרטע.

המצלמה

המצלמה האחורית בעלת 4 החיישנים, כשהגדול מביניהם ברזולוציה של 48 מגה פיקסל, לא מנפקת תוצאות טובות לטעמי, בעיקר לא בחללים סגורים. התמונות מרגישות דהויות וחסרות צבע. מצלמת הסלפי עם חיישן ה-16 מגה פיקסל מנפקת תוצאות טובות יותר, אך עדיין זו לא מצלמה מהטובות שפגשתי בסמאטרפונים.

הסוללה

למרות שיש כאן סוללת 4,310 מיליאמפר בלבד, סוללה קטנה יחסית למכשירי אנדרואיד, היא דווקא מפתיעה לטובה – מצליחה להחזיק יום עבודה ועוד כמה שעות ביום שלאחריו, וגם נטענת מהר מאוד באמצעות טכנולוגיית ההטענה של אופו בהספק של 30W. 

בשורה התחתונה

A94 5G הוא מכשיר דור חמישי, ולכן אופו התפשרה על כמה מהמרכיבים. במקרה הזה קיבלנו מסך וסוללה מצוינים, אך חומרה ועיצוב קצת פחות. אם אתם לא צרכנים כבדים, הוא אמור לספק אתכם.

כאן נכנס לתמונה עניין המחיר: בנקודת המחיר של 1,600 שקלים אמנם לא ניתן למצוא הרבה מכשירי דור 5, אבל אם תעלו בכ-100 שקלים תמצאו את פוקו F3 5G של שיאומי, שכולל מעבד, מצלמות, מסך וסוללה טובים יותר מהאופו. אם מחירו של A94 היה זול יותר ולו במעט, הוא היה משתלם. אבל במחיר הנוכחי ותמורת מה שמקבלים, לדעתי יש אופציות טובות יותר.