גרסת המעריצים (FE) של סמסונג היא הדרך של היצרנית הקוריאנית לחדש מוצר  – קצת כמו גרסת ה-S של האייפונים. אם בגרסת המעריצים הקודמת שסקרנו, S20 FE, הרעיון היה ליצור גרסה זולה יותר עם תמיכה בדור החמישי (5G) – הפעם נראה שהרעיון הוא להציע טאבלט עם מסך גדול יותר, במחיר פחות או יותר זהה. בואו נצלול ונבדוק האם כדאי לכם לקנות אותו.

העיצוב והמסך: לא השתנו יותר מדי

טאב S7 SE כמעט זהה לאחיו הגדול, למעט שני הבדלים: המסך גדול יותר (12.4 אינץ' לעומת 11 אינץ'); והעט עבר לצד המכשיר. בהתאם, הרושם הכללי לא השתנה: העיצוב של S7 FE מעולה.

אם בפשרות עסקינן, אז המסך כאן הוא לא בקצב רענון של 120 הרץ, כפי שראינו בגרסה המקורית של הטאבלט - והוא מגיב לאט יותר למעברי תפריט ולשינויים. למרות זאת, עדיין רואים בו מצוין, ובעיקר – נוח מאוד לשרטט עליו עם העט.

מתחת למכסה המנוע

תחום נוסף בו אנחנו חווים ירידה באיכות. שסמסונג יורדת מהמעבד סנאפדרגון 865 ל-750G, מעבד דור 5 איטי יותר. מעבר לכך, הגרסה הבסיסית של FE מגיעה עם 4 ג'יגה בייט של זיכרון RAM, לעומת 6 או 8 במכשיר המקורי. התוצאה היא טאבלט איטי יותר, אבל אם אתם משתמשים בו למטלות הבסיסיות והרגילות – קצת גלישה, צפייה ביוטיוב, קריאת ספרים – הוא מספיק לחלוטין.

השימושיות

מבחינת השימושיות, הטאב מאפשר לעשות לא מעט דברים. בזכות המערכת סמסונג DEX, הטאבלט יכול לשנות צורתו ולהפוך לדמוי לפטופ, עם חיבור לעמדת טעינה משוכללת שתומכת במקלדת ועכבר. כפי שאמרנו – זה מתאים רק לפעולות בסיסיות. אם הדרישות שלכם גבוהות, זה לא הטאבלט בשבילכם.

עוד פיצ'ר נהדר הוא העט. סמסונג פיתחה אלגוריתם שיודע לחשב את הצעד הבא במסלול העט, וחוויית השימוש כבר מתחילה להזכיר כתיבה אמיתית.

Samsung Tab S7 FE (צילום: Samsung Mobile Press)
Samsung Tab S7 FE | צילום: Samsung Mobile Press

מה עוד?

אף אחד לא מגיע לטאבלט בשביל המצלמה שלו (כנראה), אז בסמסונג שמו את המינימום האפשרי – מצלמה קדמית עם חיישן בגודל 5 מגה פיקסל ומצלמה אחורית עם חיישן 8 מגה פיקסל.

עם זאת, דווקא בגרסת הסוללה נרשם שיפור משמעותי – תמצאו כאן סוללת 10,000 מיליאמפר, חזקה ומצוינת שתשרוד יותר מיום עבודה בקלילות.

בשורה התחתונה

טאב S7 FE הוא טאבלט שמותאם מראש לשימוש יומיומי סביר, ואת זה הוא עושה מצוין. מעבר לכך הוא לא מתאים. אם תצטרכו טאבלט למשימות מורכבות, השוק מלא באופציות אחרות.

כאן אנחנו מגיעים לקטגוריית המחיר – שכרגע לא ידוע, משום שהמכשיר יושק בארץ רק בספטמבר. בחו"ל הוא עולה כ-650 אירו, שהם כ-2,500 שקלים. זה מחיר לא זול עבור טאבלט עם חומרה כזו, ולכן הייתי ממליץ עליו רק למי שמאוד אוהב את סמסונג, את ה-DEX, ואת השילוב עם הסטיילוס. את אלו לא תוכלו להשיג בהרבה טאבלטים אחרים.