הטינדר של עולם הצרכנות

נדמה שבעולם הצרכנות כבר הבינו שמילת המפתח לקידום מכירות היא "מבצעים". כל רשת שמכבדת את עצמה מציעה מפעם לפעם מבצעים שונים כדי להגביר את המכירות. כיצד נדע איזה מבצע באמת משתלם? מפתחי אפליקציית "דיל קראש" בחרו לנצל את חכמת ההמונים בדיוק למטרה הזו.

זוהי בעצם רשת חברתית, שמטרתה לגרום לגולשים לדרג בעצמם מבצעים משתלמים יותר ופחות, בממשק הדומה לזה שבשימוש אפליקציית "טינדר": גרירה ימינה להמלצה על המבצע וגרירה שמאלה לאי-המלצה. המשתמשים יכולים לעקוב אחר מבצעים של חנות ספציפית ולנווט בקלות לסניף כזה או אחר. לפי כמות המדרגים יכול המשתמש להעריך מתי מדובר במבצע משתלם ומתי פחות.

להורדה: אנדרואיד | iOS

מסנן ספאם במסרונים

מאסתם במסרונים המבטיחים קרקע במחיר אטרקטיבי בפאתי פצאל-עילית? הודעות הקוראות לתרום לקבר צדיק כזה או אחר גורמות לכם לרצות לנפץ את המכשיר מרוב כעס? אפליקציית Truemessenger מסתמכת על מאגר עולמי הכולל מאות מיליוני מספרי טלפון, וכך היא מסוגלת לסנן בעבורכם מסרוני ספאם.

מלבד השימוש במאגר, משתמשת האפליקציה בפרטים שהיא אוספת מכל משתמש שמוריד אותה, כמו גם מפרטים שהיא אוספת ברשתות החברתיות. כך, למשל, אם ספאמר כלשהו יצליח להגיע אליכם, תוכלו לוודא שאתם המשתמשים האחרונים שהוא מגיע אליהם על ידי הוספתו למאגר של האפליקציה. היא גם תשנה לכם את ממשק ההודעות ותוכלו לסנן באמצעותה מסרונים על סמך פרמטרים שונים.

להורדה: אנדרואיד

 

מהפכה צרכנית בתחום המוניות

בעוד שאפליקציית Gett (גט-טקסי לשעבר) ממשיכה להתפשט בקרב נוסעי המוניות בישראל, נראה שהיא הופכת את תהליך הזמנת המונית לפשוט יותר, אך לא לזול יותר, מלבד מבצעים נקודתיים. מפתחי אפליקצית PiCab מנצלים את העובדה שנהגי מוניות נאלצים לעיתים לנסוע מ/אל היעד כשהם ריקים כדי להשיג את המטרה הזו.

האפליקציה מאפשרת למשתמש לראות אלו נהגים צפויים להיות פנויים במקום מסויים ולקבוע כמה הוא מוכן לשלם עבור הנסיעה. נהגי המוניות, אם יתאימו להם הסכום והיעד, יוכלו לקחת את הנוסע איתם כשהם בדרכם למקום אחר. בכך מקווים המפתחים להוזיל משמעותית את מחירי המוניות וליצור מהפכה חברתית.

בינתיים, עובדת האפליקציה עם מאגר של כ-5,000 נהגי מוניות בישראל. בשלב הראשוני היא זמינה בעיקר לנסיעות מנתב"ג וניתן יהיה להשתמש בה רק בנסיעות בין-עירוניות.

להורדה: אנדרואיד | iOS

מרחיבים את הידע הכללי

האפליקציה הבאה נולדה מתוך רצון להרחיב את הידע הכללי. היא פשוטה מאוד ולא הושקע בה יותר מדי מבחינת עיצוב הממשק, אך הרעיון שעומד מאחוריה יוצא דופן ומעניין. Wiki of the Day מקפיצה למשתמש ערכים אקראיים מוויקיפדיה, בכל יום או בכל כמה שעות, במרווחי זמן קבועים שהמשתמש קבע מראש. ניתן לקבוע את שפת הממשק ובחלק מהשפות ניתן גם לקבוע קטגוריות נושאים רצויות. מעולם לא היה פשוט וכיף כל כך ללמוד דברים חדשים ומעניינים.

להורדה: אנדרואיד