בסוף השבוע שעבר ריכזנו עבורכם כמה אפליקציות איתן יהיה קל יותר להתחיל את שנת הלימודים. השבוע, בעוד שרבים מהתלמידים חוזרים לשגרה, בחרנו להוסיף לרשימה אפליקציות נוספות שתהיינה שימושיות עבור התלמיד הישראלי.

כשהארגונית מגיעה לסמארטפון

הילקוט והקלמר אולי מסייעים רבות לתלמידים מסודרים אך גם לכאלה שאינם מקפידים על סדר במהלך היום יום שלהם. בעידן שבו האביזר שאף פעם לא ישכחו התלמידים להביא לבית הספר הוא הסמארטפון, כדאי לעשות סדר בחיים גם באמצעות אפליקציית לתלמיד. האפליקציה מאגדת בתוכה כלי עזר רבים: ניתן לאחסן בה את קוד הלוקר האישי, את מערכת השעות, את לוח המבחנים ואת רשימת שיעורי הבית. גם לוח שרבוט וממירי יחידות ניתן למצוא בה, זאת לצד כלים נוספים שהופכים את האפליקציה לשימושית עבור מגוון גילאים.

להורדה: אנדרואיד

שלח SMS כשהגעת

ההורים רוצים לדעת שהגעתם בבטחה לבית הספר? יוצאים לבילוי ואמא מתחננת שתודיעו לה שהנסיעה עברה בשלום? במקום לשלוח מסרון הרגעה ידני בכל פעם, ניתן להתקין את אפליקציית SpaceMe, שתעשה זאת עבורכם. המשתמש קובע מראש על גבי מפה שבכל פעם שיגיע למיקום כזה או אחר, יעזוב אותו או גם וגם - תשלח האפליקציה התראה לאנשי קשר שהוגדרו מראש. על אף שהאפליקציה משמשת כ"אח גדול", היא שומרת על פרטיות המשתמש בכך שלא ניתן לבצע דרכה מעקב תמידי אחריו כשהוא לא נמצא במיקומים שהוגדרו מראש. בכך שחיישן ה-GPS כבוי נחסכים גם משאבי סוללה רבים בשימוש באפליקציה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

 

מתכוננים לבגרויות באמצעות אפליקציה

עבור תלמידי התיכון מהוות בחינות הבגרות נקודת ציון משמעותית אותה יש לעבור בהצלחה. בכיתות הגבוהות מתחילה מלאכת ההכנה למבחנים המסכמים עוד בתחילת השנה ובכך יכולה לסייע אפליקציית בגרותי. האפליקציה מכילה מאגר של מבחני בגרות במקצועות מגוונים המופיעים בפורמט הנוח PDF. המבחנים מופיעים יחד עם פתרונות מלאים ובחלק מהמקצועות ניתן למצוא גם סיכומים ואף דפי נוסחאות מוכנים. לא בכל המקצועות תמצאו את השאלון של השנה האחרונה, אך טגפסים של כמה שנים לאחור מופיעים. העיקר שיעבור בהצלחה!

להורדה: אנדרואיד

הפתרון לשיעורים משעממים

חיי בית הספר הם לא בהכרח אוסף של מטלות ולימודים מאתגרים, אלא גם חיי חברה תוססים. בני הנוער כבר הכתירו מספר אפליקציות כאהובות עליהם במיוחד כדוגמת סנאפצ'ט ואחרות, אך נראה שלהיט נוסף כבר בדרך. אפליקציית Giphy, מבית אתר האנימציות המפורסם, היא מחולל אנימציות הכולל כלי עריכה שיהפכו כל סרטון או אוסף של תמונות סטילס לאנימציה קורעת מצחוק. תסכימו או לא - זו דרך מצויינת להעסיק את עצמכם בזמן שיעור משעמם שלא נגמר.

להורדה: iOS