כולנו יודעים שסדרת גלקסי היא יקרה מאוד; לא לכולם יש 3,000 או 4,000 שקלים כדי לרכוש גלקסי S21 חדש. סדרת A נועדה בדיוק עבור נתח השוק המשמעותי הזה. שתי התוספות האחרונות לסדרה שהושקו במרץ, A52 ו-A72, מתיימרות לעמוד בסטנדרטים של סדרת הדגל - אבל במחיר סביר יותר. האם סמסונג צודקת כשהיא אומרת שה-A52, הזול מבין השניים, יצליח לגבור על המתחרים המצוינים מבית שיאומי, וואווי ורילמי? בדקנו. 

הקופסה

כשסמסונג השיקה את ה-S21, היא הכריזה שהיא מוציאה את מטען הקיר מהאריזה. באופן תמוה, היא החליטה לכלול אותו דווקא באריזת ה-A52, מכשיר זול פי שלושה. לצד המכשיד והמטען, תמצאו כבל USB-C וספרי הדרכה. בניגוד למתחרות, מגן מסך או כיסוי אחורי תאלצו לרכוש בנפרד. 

העיצוב 

כאן אין מקום לטעויות: העיצוב של ה-A52 מתכתב עם סדרת הדגל. העיצוב יפהפה, והשילוב בין מסך ה-AMOLED עם מצלמת הסלפי, הצדדים המתכתיים ומגרעת המצלמות היפהפייה, יוצר מכשיר עדין ויוקרתי למראה. הבעיה היחידה היא גב הפלסטיק; אז מרגישים באמת את החיסכון בתקציב לעומת גלקסי S21. אבל היי, גם ככה אתם תשימו כיסוי.

המסך

אחת מנקודות האור של המכשיר. סופר AMOLED איכותי, בגודל 6.5 אינץ' ועם ציפוי גורילה גלאס 5. כיף מאוד לצפייה ולאחיזה, ממש כמו שסמסונג יודעת לעשות.

מתחת למכסה המנוע

כאן אין יותר מדי במה להשוויץ. סמסונג שידכה ל-A52 את סנאפדרגון 720G של קוואלקום, מעבד חביב מדרג הביניים. המכשיר מגיע עם זיכרון עבודה (AM) של 4 או 8 ג'יגה בייט, לצד נפח אחסון של 128 או 256 ג'יגה בייט. תכונות נוספות ראויות לציון הן חיישן טביעות אצבע מתחת למסך, חיבור אוזניות 3.5 מ"מ, חריץ הרחבה לכרטיס זיכרון ועמידות למים בתקן IP67. 

גלקסי A52 (צילום: אור אליעז, NEXTER)
גלקסי A52 | צילום: אור אליעז, NEXTER

הגרסה שהגיעה לבדיקת NEXTER היא הבכירה בין השתיים, עם 6 ג'יגה בייט של זיכרון RAM ו-128 ג'יגה בייט של נפח אחסון. במבחן התוצאה, כיף לעבוד עם A52; המעבר בתפריטים חלק והאפליקציות עובדות מהר וכמו שצריך. יחד עם זאת, אל תפתחו ציפיות גבוהות מדי: המעבד החלש לא ייתן לכם לשחק עם המכשיר יותר מדי. הציון שלו ב-Geekbench הוא 1,601, מהיר רק במקצת ביחס ל-A71, מכשיר הביניים הבכיר בדור הקודם. 

המצלמות

במערך הצילום האחורי תמצאו 4 עדשות; הגדולה מביניהם ברזולוציה של 64 מגה פיקסל, ולצדה תמצאו חיישן עומק, חיישן מאקרו וחיישן אולטרה רחב. התוצאות במצלמה סבירות בתאורה טובה, וגם מצלמת הסלפי לא רעה בכלל.

בשורה התחתונה

סמסונג A52 הוא מכשיר לא רע בכלל, ובמידת מה גם הגיוני יותר לרכישה ביחס לסדרת הדגל של סמסונג. התכונות שלו דומות מאוד למכשירי הדגל, גם העיצוב כמעט זהה, והפשרות לעומת סדרת S21 מובנות. אנחנו משוכנעים שרוב המשתמשים כלל לא ירגישו בהן.

עם זאת, כדאי לקחת בחשבון גם שיקולים כמו חומרה-ביחס-למחיר. כאן תמצאו חלופות טובות יותר אצל שיאומי, רילמי או וואן פלוס, שחלקן גם כוללות תמיכה בדור חמישי (5G). 

מחיר: 1,350 שקלים

>> מכשיר דגל באלף שקל: זה מה חשבנו על פוקו X3 Pro