ג'ייבירד הצליחה למצב ולייחד את עצמה בעולם האוזניות האלחוטיות שנכנסות לאוזן, באמצעות הסנפירים שפשוט נתפסים באפרכסת. גם בדגם ה-X4 הסנפירים הללו תפסו היטב את האוזניים שלי למרות שניערתי את הראש עד כדי מבוכה. אליהם מתווספים כריות ספוג וסיליקון בגדלים שונים. דווקא כאן, הספוג לא ענה על הציפיות שלי ולא תמיד ישב היטב באוזן של. כריות הסיליקון היו סבבה.

הצימוד לסמארטפון, בדומה לכמע כל אוזניות שתקנו, הוא פשוט. לחיצה ארוכה על כפתור ההפעלה ומציאת הדגם בתפריט הבלוטת' של הסמארטפון תוך כמה שניות. בכל הדלקה האוזניות מבשרות באנגלית כמה אחוזים בערך נותרו בסוללה.

אוזניות Jaybird X4 (צילום: באדיבות Jaybird)
אוזניות Jaybird X4 | צילום: באדיבות Jaybird

איך שומעים?

הסאונד טוב באופן כללי, כל עוד אתם נשארים בגיזרת שיריר הפופ-רוק-מיינסטרים ולא בורחים לדברים מגוונים יותר. הבאסים חלשים והצלילים הגבוהים במיוחד (החצוצרות ב-Summer Time למשל) טיפה צורמים - אם כי אתם רוצים אוזניות לריצה או לכושר - תשמעו בעיקר את כל המנעד המוזיקלי שבאמצע, ושם הבעיות הללו לא מורגשות. פשוט שומעים סבבה שירים כאלה.

לגבי איטום סאונד - הג'ייבירד לא מתאימות לסביבה משרדית, ואפשר יהיה לשמוע את הקולגות צועקים בטלפון סביבכם. אם רוצים להתנתק לגמרי מהסביבה אפשר פשוט להגביר עד הסוף, אבל זה פחות נעים וטוב לאוזן. בחוץ, עם זאת, האוזניות כן מצליחות לבודד קצת את הסביבה ולאפשר להתרכז בריצה\הליכה\העמדת פנים שאתם עושים ספורט בישיבה על הספסל.

חווית שימוש

השליטה על המוזיקה נעשית משלט קטן שקרוב לאוזן ימין ובו שלושה כפתורים. האמצעי יכבה, ידליק ויפעיל את הסייענית הקולית (סירי, גוגל אסיסטנט) - אם בכלל זה משהו שאתם עושים. הכפתורים הקיצוניים יגבירו וינמיכו, או יעבירו שיר קדימה ואחורה בלחיצה ארוכה (שמלווה בצפצוף טיפה מיותר. אני פשוט אשמע שהשיר התחלף). השלט קרוב טיפה לאוזן וגורם לתנועה לא הכי נוחה עם היד. סנטימטר נוסף היה עושה את העבודה.

אוזניות Jaybird X4 (צילום: באדיבות Jaybird)
אוזניות Jaybird X4 | צילום: באדיבות Jaybird

כשהאוזניות לא היו בשימוש פשוט השארתי אותן תלויות על הצוואר, אבל פה ושם דחפתי אותן לכיס. הכבל הוא שטוח ומאד גמיש, כך שהן לא הסתבכו, וכריות האוזן לא ניתקו מהן או הלכו לאיבוד (אירוע מצער שקרה כבר בדגמים אחרים ובדגמים קודמים של ג'ייבירד). אחרי שג'ייבירד למדה לקחים מאסון עיצובי בדגם הקודם - כאן הדרך לקצר את הכבל או להאריך אותו נעשה באמצעות תופסן קטן ועגול שעושה את העבודה כשצריך בפעם הבודדת שתתאימו את האוזניות לגדול הצוואר שלכם, ולא מורגש בכל שאר הזמן. האוזניות עמידות במים בתקן IPX7 - שזה אומר שאפשר להתיז עליהן ולהזיע. אבל בג'ייבירד כמובן מזהירים לא להתקלח, או להיכנס לים או לבריכה. אם טעיתם ונכנסתם לבריכה (כפי שקרה לי) - אפשר פשוט לשטוף אותן מתחת לבאז בזהירות ולנגב היטב.

בשורה התחתונה

הבעיה באוזניות אלחוטיות, כמעט כל אוזניות אלחוטיות, היא שאסור לאבד את המטען, כי הוא ייחודי. במקרה הספציפי של ג'ייבירד X4, מדובר בכבל USB זעיר, ובו עריסה קטנה שאליה מחברים את האוזניות, דרך השלט, וכך הן נטענות. אם איבדתם את הכבל הזעיר הזה, אין לכם איך להטעין את האוזניות - אלא אם תשיגו מטען ייחודי חדש.

אוזניות Jaybird X4 (צילום: באדיבות Jaybird)
אוזניות Jaybird X4 | צילום: באדיבות Jaybird

ג'ייבריד X4 לא מיועד לאודיפילים חובבי מוזיקה מגוונת, שם לא החוזק שלהן. מבחינת עמידות ונוחות לפעילות ספורט, ועבור 599 שקלים, ה-X4 הן אופציה טובה מאוד שתשמיע את השירים שמקפיצים אתכם לרוץ או להתאמן.