כולנו הגענו לרגע הזה שבו שאלנו את עצמנו - האם אני צריך כבר להחליף את האייפון? קצת כמו רכבים, גם סמארטפונים לפעמים צריכים רק קצת תחזוקה וניקיון כדי "לחדש" אותם ולחסוך לנו כמה אלפי שקלים ברכישת המכשיר הבא שלנו. הנה הטעויות שאתם עושים באייפון ומקצרים לו את החיים. 

המטען מקורי?

משתמשים במטען או בכבל לא מקוריים? רעיון רע מאוד. בעת טעינת האייפון יש להשתמש רק במטען ובכבל שהגיעו עם המכשיר באריזה, או בכאלה מקוריים שניתן לרכוש בנפרד. שימוש במטען או בכבל מכל סוג אחר, למשל כזה שניתן לרכוש במחיר נמוך יחסית בחנויות נוחות, עלול לגרום נזק לסוללה ולמכשיר שלכם.

אל תשכחו אותו כבוי במגירה

אם יש לכם אייפון חדש אבל אתם מעוניינים להמשיך להחזיק את המכשיר הישן בחיים כדי אולי לעשות בו שימוש בעתיד, אל תשאירו אותו כבוי עם סוללה ריקה במשך זמן רב. גם אם כרגע אתם לא משתמשים בו, כדאי להקפיד להוציא אותו מהמגירה ולחבר אותו למטען מדי כמה ימים. כך תשמרו על חיי הסוללה שלו ותעלו משמעותית את הסיכויים שלו לשרוד עוד שנים.

שימו לב להרשאות שנתתם

לעתים, בעת התקנת אפליקציות, המשתמש נדרש לאפשר גישה למצלמה, לבלוטות', לשירותי מיקום ועוד. כדי לעשות סדר ולראות בדיוק איזו הרשאה יש לכל אפליקציה שמותקנת לכם על המכשיר, יש ללכת להגדרות > פרטיות. כך תוכלו לבדוק אם נתתם בטעות גישה למצלמה או למיקרופון עבור אפליקציה שאתם לא מעוניינים בה ובהתאם לכך להשבית אותה.

נקו את המטמון

טעות נוספת שמשתמשים אייפון עושים היא שהם לא מקפידים למחוק את נתוני הגלישה שלהם בספארי. אי מחיקה של היסטורית הגלישה מבזבזת מקום אחסון רב במכשיר ואף גורמת לספארי לפעול לאט יותר. על מנת לטפל בבעיה, יש לגשת להגדרות > ספארי ושם להקיש על "נקה היסטוריה ונתוני אתרים". מומלץ לחזור על הפעולה הזו מדי שבוע או שבועיים.

סגרו כרטיסיות

אנשים רבים שומרים על המון כרטיסיות שונות פתוחות בספארי. במקום לסגור כרטיסיה לאחר שסיימו לגלוש בה, הם משאירים אותה פתוחה ברקע ופותחים אחת חדשה בכל פעם שהם מבקרים באתר אחר. עם הזמן, הספארי מלא בכרטיסיות פתוחות ברקע שגורמות לו לפעול לאט יותר. לכן יש להקפיד לסגור את הכרטיסיות שסיימתם להשתמש בהן. ב-iOS 13, אפל הוסיפה תכונה המאפשרת לסגור כרטיסיות Safari באופן אוטומטי. על מנת להגדיר זאת יש לגשת להגדרות > ספארי > סגור כרטיסיות ושם לבחור באחת מן האפשרויות – סגירה אוטומטית תוך חודש, שבוע או יום.

כך תוציאו יותר מהמצלמה של האייפון שלכם

שוקלים לעבור מאייפון לאנדרואיד? כך תעבירו את המידע שלכם בקלות ובבטחה

6 טעויות שאתם עושים בוואטסאפ - וכיצד ניתן למנוע אותן