בינה מלאכותית, או AI) Artificial Intelligence), מתארת את היכולת של מחשבים לפעול באופן שהיה שמור עד כמה לבינה האנושית בלבד. בינה מלאכותית סטנדרטית יכולה לשחק מולכם פוקר באפליקציה, אבל בינה מלאכותית חזקה כבר תדע לפתור בעיות ולחקות לחלוטין את פעילות המוח והחשיבה.

על הרקע הזה, אפשר להבין מדוע ענקיות האלקטרוניקה הגדולות בעולם משקיעות משאבים בפיתוח אינטליגנציה מלאכותית טובה יותר. את התוצאה ראינו השבוע בכנס החדשנות CES שהתקיים בלאס וגאס, עם שלל המצאות מעניינות שמביאות את הבינה המלאכותית לבית שלכם והיישר למטבח.

תכנון ארוחות בהתאמה אישית

לפי SAMSUNG, בדור הבא של המטבח כבר לא יהיו מכשירי חשמל משעממים, אלא "חממה משפחתית" (Family Hub) שלמה של מכשירים מבוססי בינה מלאכותית. המטרה: לספק חווית בישול, תכנון ארוחות ומשימות יום יומיות אחרות בהתאמה אישית.

חובבי טכנולוגיה זוכרים שכבר בשנה שעברה הודיעה SAMSUNG על רכישת Whisk - פלטפורמת אוכל חכמה שהופכת מתכונים לרשימת קניות ומספקת מידע על הערך התזונתי של כל מרכיב, כמה הוא עולה ואיפה כדאי לקנות אותו.

עכשיו, Whisk כבר מוטמע לחלוטין בתוך מנגנון ה-AI המתקדם של SAMSUNG והוא חלק בלתי נפרד מסדרת מקררי ה-Family Hub של החברה.

אז מה רואים על המסך (של המקרר)?

המקרר שאותו הציגה SAMSUNG בכנס ה-CES האחרון כולל תכונות חדשות וחכמות שמאפשרות אוטומטיזציה מוחלטת של תכנון הארוחות. החל מלוח מודעות דיגיטלי ועד עזרה וירטואלית בהכנת ארוחות, זה כנראה יגרום לכם לשכוח את כל מה שידעתם על המקרר הרגיל.

ב-2020, מסך המקרר הולך לעבור שדרוג משמעותי. ראשית, הוא יתמוך בשירים, קטעי וידאו וסרטונים שמגיעים ישירות מהסמארטפון או מכל מסך SAMSUNG אחר: בזכות פונקציית SmartView, תוכלו לנשנש משהו מהמקרר בלי להפסיד אף פריים מהסרט שמתנגן בסלון.

שנית, המסך יידע להסתדר עם כל תוכן שתעבירו אליו, מכל רשת חברתית: במצב אנכי למשל ניתן יהיה להזרים אליו סרטוני אינסטגרם של הילדים עושים קניות בסופר, בעוד המצב האופקי יציג תמונות מאלבום החופשה המשפחתית בפייסבוק.

המקרר סורק את המוצרים – ומודיע לכם מה חסר

בעקבות שנים של איסוף תובנות צרכניות (סדרת ה-Family Hub הושקה לראשונה לפני 5 שנים), הכריזו הפעם ב-SAMSUNG על חידושים שרלוונטיים לכולנו: מצלמות משופרות בתוך המקרר שמזהות לבד מה יש בו כדי להמליץ לכם על מתכונים רלוונטיים, הצעות מתכונים שמותאמות להעדפות אישיות ורשימת קניות אוטומטית עם המרכיבים הנכונים עבור התזונה שלכם.

מקרר SAMSUNG (צילום: יח"צ)
רשימת קניות אוטומטית. המקרר של SAMSUNG | צילום: יח"צ

איך זה יעבוד? מצלמות ה-View Inside של מקררי ה- Family Hubיסרקו אוטומטית את המוצרים במקרר, יזהו אותם וישלחו לך עדכונים לגבי פריטים שהמשפחה הוסיפה או צרכה – כדי שרשימת הקניות תתעדכן בהתאם. במקביל, מתכנן הארוחות המוטמע במקרר כולל כעת את תכונת ה-Quick Plan שתציע מתכונים לשבוע הקרוב – בהתבסס על המרכיבים הקיימים – לכל השבוע הקרוב.

מתכננים לארח חברים ומשפחה? הטכנולוגיה החדשנית תאפשר למקררי ה-Family Hub של SAMSUNG להתאים מתכונים למספר האורחים ולבנות רשימת קניות חכמה, חסכונית ופרקטית. סיימתם אימון? העוזרת הווירטואלית ביקסבי תמליץ לכם מה לאכול. גם פה, הדגש הוא על התאמה אישית ועל חזון שמעורר תיאבון – תרתי משמע.