אתם עוברים בסופר ורוצים לדעת אם חסרות לכם ביצים? סמסונג תאפשר לכם להציץ למקרר שלכם ולבדוק. תוכלו גם לערוך רשימות קניה חכמות בהתאם למה שיש במקרר, לתייג מוצרים לפי תאריך התפוגה שלהם, ואפילו להשתמש במתכנן ארוחות מיוחד, שמסוגל לבנות מתכונים לפי צרכי התזונה, ההעדפות הקולינריות וכמובן מה שיש כרגע במקרר.

החיים המחוברים

המוצרים החדשים של הבית החכם, הוצגו אמש בתערוכתCES בלאס וגאס, תחת הכותרת "Connected Living" (החיים המחוברים), והם מחברים מוצרים פיזיים לבינה מלאכותית. העוזרת החכמה ביקסבי שאפשר לדבר איתה – תצא מהסמארטפונים ותגיע לטלוויזיות ה-QLED של החברה, למקררים, למכונות כביסה, למזגנים, ועוד. מוצר הדגל שהוצג באירוע היה דור חדש למקרר ה-Famiy Hub, שעוצב מחדש ומאפשר לבני המשפחה לתקשר זה עם זה באמצעות מסך המגע שבחזיתו, ואפילו מרחוק דרך הסמארטפון.

ה- Famiy Hubהוא גם מערכת בידור בשליטה קולית, שבאמצעותה ניתן לבקש מביקסבי להקריא את תחזית מזג האוויר, כותרות הבוקר או מצב השוק בזמן שמכינים או אוכלים את ארוחת הבוקר, כאשר המידע יכול להיות מוצג בצורה ויזואלית גם על מסך המקרר. באמצעות פלטפורמת ה- SmartThings של החברה ניתן לשלוט באמצעות המקרר על מוצרים חכמים אחרים, וכך לכוון מראש את התנור, לחפש כרטיס טיסה, או להזמין מונית. אפשר לתקשר עם בני המשפחה האחרים, להשאיר להם פתקים ורשימות, להציג תמונות אהובות ואפילו לקשקש עליו מבלי לדאוג לסימנים. ביקסבי יכולה לזהות את בני המשפחה השונים לפי הקול הייחודי שלהם, ולהשמיע ולהציג להם מידע מותאם שרלוונטי במיוחד להם.

מוצר ביתי נוסף שהציגה החברה הוא מכונת כביסה חכמה בשם Front Load Washer, אשר מסוגלת לסיים לכבס סל שלם ב-30 דקות בלבד באמצעות אופצייה בשם סופרספיד. המכונה כמובן מתחברת לרשת האלחוטית בבית, וכך ניתן לדבר איתה באמצעות ביקסבי, לתזמן כביסות לפי דדליינים או לפי הלו"ז של מייבש הכביסה, ולכוון מחזורים מומלצים לפי סוג הבגדים שמוכנסים אליה, הצבע שלהם או רמת הלכלוך שלהם – והכל כמובן דרך הסמאטרפון.

אלכסה, גוגל, ואפל בטלוויזיה

בתחום הבידור הביתי חשפה סמסונג טלוויזיית QLED 8K חדשה בגודל של 98 אינץ' וברזולוציית 7680×4320 – טלוויזיית ה- 8Kהגדולה ביותר שלה עד כה – אשר מכילה את שבב ה- Quantum Processor 8K שמסוגל לעבד ולספק תמונות חדות, איכותיות ונקיות יותר. בנוסף שילבה החברה בטלוויזיה תכונות אינטליגנציה מלאכותית שיודעות לזהות באיזה סוג של תוכן אתם צופים ולהתאים לו את הרזולוציות הטובות ביותר. כמו כן הוכרז כי ליין הטלוויזיות החכמות של החברה ב-2019 יתמוך במגוון רחב של עוזרות וירטאוליות, כלומר גם באלקסה של אמזון ובגוגל אסיסטנט של גוגל, אשר יסייעו בשליטה קולית על המכשירים ואפילו בבחירת תכנים לצפייה ממדריך השידורים החכם. כמו כן משלבת החברה תמיכה בפרוטוקול Air Play 2 של חברת אפל (המאפשר להקרין תכנים ממכשירי אייפון ואייפד ישירות למסך), ואפילו תשלב בהן גישה לחנות התכנים של אפל, iTunes, כדי להגדיל עוד יותר את המגוון המוצע למשתמש.

בנוסף הציגה סמסונג הצצה את העתיד הלא כל כך רחוק, בו 4 רובוטים אוטונומיים יסייעו לנו בשלל משימות ביתיות כמו שמירה על כושר, נטילת תרופות קבועות, מעקב אחר השינה, לקיחת מדדי בריאות ואפילו בדיקת זיהום האוויר בבית וטיהורו. ברובוט שהודגם על הבמה, למשל, ניתן לגעת בראשו כדי לקבל את לחץ הדם המעודכן וקצב דפיקות הלב, בעוד שאר הרובוטים המתוכננים יוכלו לסייע ברכישת ותשלום אונליין, לאמן ספורטאים ולאפשר לבני משפחה להשגיח מרחוק על יקיריהם.