הייתם שמים מצלמה במראה של חדר האמבטיה? אם זה תלוי בגוגל - התשובה תהיה בטח! זה יהפוך אותי לבריא יותר.

האסלה שתמדוד דופק

לפי החזון של גוגל, כל מיני חיישנים ימדדו אתכם כשתיכנסו לחדר האמבטיה בבוקר: השטיחון מול המראה יבצע מדידות חשמליות דרך כפות הרגליים, וכשתתיישבו לעשות את הצרכים, מושב האסלה יבצע מדידות שונות בשביל לראות שלחץ הדם והדופק תקינים.

המצלמה שנמצאת על המראה לא תנסה להציץ לכם, היא רק תסרוק שינויים בצבע העור שעלולים להצביע על בעיות דם. באמבטיה יהיו רמקולים שיפקו גלים על-קוליים, כדי לבצע בדיקות אקו לב ולבדוק בריאות של איברים פנימיים נוספים.

להפוך אתכם לבריאים

כל החיישנים הללו מופיעים בפטנט על שם גוגל שהתפרסם השבוע באתר משרד רשם הפטנטים האמריקאי. החיישנים, מסבירים בפטנט, מיועדים לקחת מדדים שונים של הלב בצורה לא פולשנית ופשוטה שלא מצריכה רופאים, כדי לראות אם האדם הנמדד נמצא בקבוצת סיכון כזו או אחרת למחלות לב. החיישנים, מוסבר, לא מדויקים כמו בדיקה מקצועית, אבל יכולים לסייע.

כמו כן, אם המדידה נעשית באופן עקבי - ואין סיבה שלא, כי זה משתלב בשגרה של ללכת לשירותים - החיישנים יכולים להצביע על שיפור, יציבות או דרדור במדדים. לפי זה תוכלו לדעת האם להמשיך בפעילות הגופנית ובתזונה שלכם, לשנות, או ללכת להתייעץ עם איש מקצוע. "השיטות הללו יכולות למנוע מוות ממחלות לב", נכתב.

הבריאות בענן

לגוגל, יש כבר מוצרים שבודקים את הכושר והבריאות על בסיס חיישנים בסמארטפונים, צמידי כושר ושעונים חכמים. כמו במוצרים הקיימים הללו, גם בחיישנים שמתוארים בפטנט – כל המידע יהיה זמין בסמארטפון או במחשב שלכם. וכמובן - אם כל המידע ייאסף אנונימית וינותח בשרתים של גוגל - היא תוכל ללמוד מכולם.

מדובר כרגע עדיין בפטנט בלבד. לא ברור אם ומתי החיישנים האלה ייצאו כמוצרים לשוק, ובאיזה אופן יימכרו. גוגל כמובן אינה היחידה שמציעה חיישני בריאות שכאלה: סמסונג הציגה בשנה שעברה חיישן נשימה לשינה שמבוסס על פיתוח ישראלי מרמת גן, אינטל הציגה מראה שיודעת לראות שינויים במשקל, וכך חברות רבות נוספות דואגות שנהיה בריאים. ושנקנה את המוצרים שלהן. ושנספק להן מידע.