הסטארט-אפ הישראלי Keepod משיק מוצר חדש: "מחשב" ב-14 דולר. מדובר למעשה בדיסק און-קי שמכיל מערכת הפעלה מסוג Chrome OS, ושניתן להכניסו לכל מחשב ישן ובכך "להחיות" אותו.

חברת קיפוד פועלת כבר כמה שנים עם הקונספט של מחשב שלם על דיסק USB נייד, אך עד כה עשתה שימוש במערכות הפעלה מסוג לינוקס ואנדרואיד. Chrome OS היא מערכת הפעלה קלת משקל שמתבססת ברובה על שירותי ענן ולכן יכולה לפעול במהירות גם על מחשב עם מעבד מסוג X64 - כלומר ששנת ייצורו 2007 ואילך.

בשיווק המוצר ממשיכה קיפוד בדרך הפעולה החברתית שלה, כשעבור כל דיסק נייד שיירכש, יחולק עותק נוסף חינם בעולם המתפתח. "אחרי שנתיים של ניסיון בהטמעות Keepod, אנחנו גאים להשיק את הקיפוד החדש", מסר ניסן בכר, המייסד ומנכ"ל החברה. "המוצר החדש שמבוסס על כרום מאפשר לכל אחד ליהנות מגמישות גדולה יותר במחשוב האישי שלו, וכן להביא את אותה הטכנולוגיה לקהילות שזקוקות לכך".

לקיפוד פעילות ענפה, בין היתר, ביבשת אפריקה, והיא פועלת עם עמותות שונות המחדשות מחשבים ישנים ומשלחות אותם למשתמשים בעולם השלישי - לאחר שקיפוד מוסיפה להם את מערכת ההפעלה. בחברה מדגישים כי המוצר מתאים למי שחרד לפרטיותו, היות שמערכת ההפעלה לא משאירה עקבות על המחשב המארח.


פורסם ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker

החברות שמפתחות טכנולוגיות סיוע למבוגרים
אפל במגעים לרכישת רילפייס הישראלית