יש קהל שעדיין מדפיס את התמונות שלו. לתלות על הקיר, לשים בארנק, או אפילו להדביק על הלפטופ אומר שהנה התמונה הזאת מתוך המאות שצילמנו באותו יום היא ייחודית ושווה שנעשה ממנה עותק פיזי. לא סתם נחליק עליה את האצבע בדרך לתמונה אחרת, שגם קבורה במעמקי הסמארטפון.

לתוך העולם הזה מנסה להיכנס מדפסת ה -Polaroid Zip, של מותג הצילום המוכר מתמונות שהיה אפשר להדפיס מיד בלי לחכות לפיתוח. מדובר במדפסת די קלה וקטנה, שגודלה קצת יותר מקופסת סיגריות. מטעינים אותה מקיר או מהמחשב למשך שעה וחצי, לוקחים בתיק, מצלמים תמונה בסמארטפון (אייפון או אנדרואיד) ומדפיסים. זהו.

 

כלומר לא זהו. זה קצת יותר מורכב ממה שהסרטון מראה. צריך להכניס חבילה של 10 דפים (לא צריך דיו, מדובר בדפים כימיים), לחכות שהדף הראשון יצא ויבצע כיול, לסנכרן את המדפסת לסמארטפון - מה שיכול לקחת כמה שניות, או כמה דקות ומספר נסיונות לא מוצלחים, תלוי בסמארטפון. ואם כבר הדפסתם כמה תמונות, תנו לה להתקרר כמה דקות.

אחר כך, מתמודדים עם ממשק שבסך הכל הוא די פשוט, אבל קצת מיושן ואיטי, ולפעמים יש בו הודעות שגיאה לא ברורות. גיגול של ההודעה שאומרת שנגמר הזכרון העלה את החסרון הבא: תמונות גדולות מדי ממצלמות ברזולוציה גבוהה במיוחד לא יודפסו. צריך להקטין אותן באופן ידני.

כך או כך, רוב התמונות שלי מהסמארטפון וממצלמות וסמארטפונים אחרים הודפסו ללא הרבה בעיות. התהליך לוקח בערך דקה לכל תמונה, מהרגע שבוחרים תמונה ועד שאפשר לראות את העותק הפיזי שלה. הגודל שלו הוא 7.6 על 5 ס"מ, שזה בערך רבע מתמונה סטנדרטית מודפסת שאנחנו מכירים מחנויות הצילום (10X15).

התמונה נחתכת קצת, ואיכות הצבעים לא נאמנה למקור. בדפי ה-Zinc המצורפים, שאפשר לקנות עוד מהם, הצבעים כהים יותר. התמונות לא גרועות, אבל גם לא באיכות יוצאת דופן. לארנק או למקרר, זה נחמד. בשביל אלבום מפואר, או בשביל לתלות בבית - פחות שווה.

את התמונה שיוצאת אפשר לשמור כפי שהיא או לקלף מהגב שלה ולהדביק על כל משטח. יש לכם מגנטים של פיצריות ושרברבים על הדלת? מצוין, הדביקו את התמונות שלכם עליהן, והפכתם לצלם המגנטים בטיול עם החברים, במסיבה של הילדים או בהדלקת הנרות בבית.

וזה אולי השימוש של המדפסת הזאת, וקהל היעד שלה. גימיק נחמד, והדפסות מידיות לאירועים ספציפיים ויצירת מזכרות לחברים. בזה אין ספק שהפולארויד טובה מאד. אבל זה בהחלט לא פתרון ארוך טווח להדפסה של תמונות רבות שלנו. לשם כך יש מגוון בתי דפוס שיתנו לכם תמונות גדולות ואיכתיות יותר במחירים של עשרות אגורות עד שקל לתמונה, פחות או יותר.

המדפסת נמכרת בבאג ב-599 שקלים ומגיעה עם 20 דפי מדבקות. אפשר לקנות 30 דפים נוספים (3 חבילות של 10) ב-100 שקלים, או 50 דפים ב-160 שקלים.