גוגל נכנסת רשמית לעולם המחשוב הלביש: החברה הכריזה הערב (ג') על גרסא חדשה של מערכת ההפעלה אנדרואיד, המעוצבת ומיועדת במיוחד למכשירים לבישים. המערכת החדשה תושק תחת השם Android Wear ומגוון מוצרים המבוססים עליה צפויים להגיע עוד השנה, כאשר הראשון יהיה שעון חכם בשם G Watch מבית LG ואחריו יגיעו גם מכשירים של מוטורולה, סמסונג ועוד.

השעון החכם של גוגל (תמונת AVI: mako)
android wear, השעון החכם של גוגל | תמונת AVI: mako

בסדרת סרטונים ששחררה גוגל היא חשפה מעט מממשק המערכת. עיקר היכולות של המערכת יתרכזו בהצגת מידע והתראות מסמארטפון האנדרואיד של המשתמש בממשק המותאם לתצורה הלבישה. הממשק מבוסס על אפליקציית הארגונית של גוגל, Google Now, הקיימת ברוב מכשירי האנדרואיד החדשים. חלק מיכולות האפליקציה שיועברו לממשק השעונים הן קבלת הוראות קוליות מהמשתמש לאחר שימוש בפקודת ההפעלה "אוקיי גוגל" והצגת פריטי מידע לפי קריטריונים כמו שעה ומיקום המשתמש. כך, לדוגמא, בבוקר תוכל האפליקציה להציג למשתמש מתי נכון לצאת מהבית כדי להגיע לעבודה בזמן בהתחשב במצב הפקקים בדרך ובזמן ריצה יציג השעון את נתוני המרחק, המהירות ושריפת הקלוריות של המשתמש.

יכולת חדשה שמיועדת במיוחד לתצורת השעונים היא השימוש במחוות ידיים. לפי סרטוני ההדגמה, התראות לא יוצגו על מסכי השעונים כל הזמן, אלא רק כאשר מגיעות התראות שהמערכת מאמינה כי חשוב להראות למשתמש באופן מיידי, כמו התראה על שיחה נכנסת בסמארטפון, מייל מהבוס או עדכון לגבי פקק שיכריח אותו לצאת מוקדם כדי להגיע בזמן, או בעת שהמשתמש מטה את ידו לכיוון הפנים - תנועה המעידה כי הוא מסתכל על השעון ומצפה למצוא עליו מידע רלוונטי.

כאמור, המערכת תסנכרן לסמארטפון אנדרואיד ואינה מיועדת לפעול כיחידה עצמאית. באמצעות אפליקציה ייעודית המשתמש יוכל לקבוע כיצד הממשק ייראה, אילו אפליקציות יהיו מותקנות ועוד. נראה כי מדובר בממשק פשוט ובסיסי המספק את היכולות אותן הכרנו כבר משעונים אחרים, אך כרגע גוגל לא מספקת מידע טכני על המערכת החדשה, מלבד הבטחה לשחרור כלי פיתוח אפליקציות למערכת בימים הקרובים.

כאמור, השעון הראשון המבוסס על המערכת הוא G Watch של LG, שייצא ברבעון הבא (כלומר: בשלושת החודשים הקרובים) ומיועד בעיקר למפתחים. בקיץ הקרוב צפוי להצטרף אליו Moto 360, שעון חכם של מוטורולה ואחד הראשונים בעולם בעל מסך עגול, שמיועד להיות יקר יותר ואופנתי יותר.

לידיעה באתר TGspot