גוגל אסיסטנט הוא מוצר די יעיל - בעזרת רמקול חכם או סמארטפון אפשר פשוט לבקש ממנו דברים או לשאול שאלות והוא יסייע. הבעיה של השירות הזה, שמפותח בין השאר גם בישראל, היא שהם אינו מבין עברית שמדברים אליו, ואינם דובר עברית. אתמול למשל הדגמנו איך אפשר לקבל מידע על הרכבות בישראל, אבל רק באנגלית. נשמע שזה בדרך להשתנות.

בימים האחרונים, סמארטפונים ורמקולים של גוגל התחילו להקריא מילים בעברית. או לפחות הדבר הכי קרוב לזה שמצליח לעשות עולה חדש שלומד את השפה. מה שקורה הוא יותר קרוב לזיהוי אותיות עבריות, לדעת בקירוב מה הצליל של אות ולנסות להרכיב מזה מילה.

"אני מפעיל את העוזרת ומבקש call my wife. בד"כ הוא עונה לי calling heart heart heart heart (❤️❤️אשתי היקרה❤️❤️ - ככה היא רשומה באנשי הקשר)", סיפר מיכאל מזרחי בקבוצת הפייסבוק "עוזרות אישיות" שמלקטת אנשים שבבעלותם רמקולים חכמים, "אתמול, באופן מפתיע האסיסטנט ענתה כרגיל, רק שהפעם, במקום להגיד את 4 הלבבות ברציפות היא הכניסה משהו באמצע בצורה מהירה מאוד אך נשמע כמו isti hikra".

שחזרנו את הניסוי של מזרחי וגילנו שאם יש לכם ביומן פגישה ״פיצה עם ציפי״, והיי, למי מאיתנו אין פגישה כזו ביומן, גוגל תדע להקריא את זה כ״פייזה עם זייפי״. ניסיתי לקבוע לו פגישה בשם ״ללמוד שפה חדשה״, והוא הקריא את זה כ״ליימד אספ היידש״. יתכן שגוגל מתחילה שלבים ראשונים של בדיקות למערכת שלה בעברית, והשלב הבא יהיה לזהות גם שאלות בעברית.

גוגל תומכת כעת ב-11 שפות: אנגלית, צרפתית, גרמנית, הינדי, אינדונזית, איטלקית, יפנית, קוראנית, פורטוגזית (ברזיל), ספרדית ותאילנדית. בחודש פברואר גוגל הודיעה שתתמוך בעוד כ-30 שפות, אך לא ציינה באופן ספציפי עברית.