כבר שנתיים שביום-יום שלי אני משתמש ב-AirPods של אפל, ואני רגיל לחווית הסאונד שלהן. אם תקחו לי אותן אני אשתגע, ורוב היום תמצאו אותי מסתובב איתן - בעבודה, ברכבת, מול המחשב וגם בחדר הכושר. ואז הגיע הרגע, נפרדתי מהן לכמה ימים ועברתי לאוזניות האלחוטיות RHA TrueConnect. וזה היה די קשה.

במבט ראשון הן נראות קצת גדולות ומפחידות, אבל אחרי ששמתי אותן באוזניים הבנתי שהן נראות סבבה לחלוטין. במהלך שימוש ממושך לא ממש הרגשתי שהן שם, ובמהלך אימון כושר של כשעה, לא הוצאתי אותן אפילו פעם אחת והן גם לא נפלו על דעת עצמן. את החיבור לסמארטפון הצלחתי לעשות ממש במהירות דרך בלוטות׳.

איך שומעים?

הסאונד מעולה, אבל הייתה בעיה קטנה בהתחלה. אם אני מתייחס שוב ל-Airpods של אפל בהן אני משתמש ביום-יום - הרגשתי הבדל משמעותי באיכות. לצורך העניין, בספוטיפיי שלי אני לא משתמש באוקלייזר, אלא בסטנדרט. במקרה של RHA TrueConnect הייתי חייב לשחק מעט עם האקולייזר כדי להגיע לאיכות המועדפת עליי. אחרי כמה שינויים קטנים זה היה מושלם.

הבסים מרשימים אמנם, אבל עוצמת הווליום לא ממש מספקת ובמרבית זמן השימוש בהן עמדה הגדרת העוצמה על כמעט הגבוהה ביותר. מנגד, סינון הרעשים הוא הטוב ביותר שנתקלתי בו עד כה (בזכות האטימות הגבוהה), דבר חשוב בשימוש בסביבה רועשת כמו טיסה, רכבת או אוטובוס. בשיחות טלפוניות הסאונד מצוין וגם בצד השני טענו ששומעים אותי בצורה נקייה.

RHA TrueConnect (צילום: ינון בן שושן, NEXTER)
RHA TrueConnect | צילום: ינון בן שושן, NEXTER

נוחות

הנקודה המבאסת ביותר. אחד הדברים שאני הכי אוהב באוזניות אלחוטיות זה שהמוזיקה מפסיקה להתנגן ברגע שמוציאים אחת מהן מהאוזן - דבר שמאוד חסר לי בשימוש ב-RHA. כדי לענות לשיחה או לנגן/לעצור שיר אפשר ללחוץ על אחד מהכפתורים ששולבו באוזניות, ופה בדיוק הבעיה. מדובר בכפתורים פיזיים, מכניים, וכשלחצתי עליהם קרו שני דברים: או שהאוזניה נכנסה לי יותר מידי לאוזן (וזה כואב), או שהייתי צריך לתפוס אותה עם שתי אצבעות כדי שזה לא יקרה - ורק לאחר מכן ללחוץ.

בנוסף, הדבר הראשון שעשיתי אחרי ששמתי אותן זה היה להחליף את הגומיות שאטמו לי יותר מידי את האוזניים בזוג אחר שמגיעות באריזה. הרגשתי כאילו אני מתחת למים ושהמוח שלי מתכווץ מרוב לחץ בראש, אבל זה עניין של נוחות. יש כאלה שאוהבים לשמוע רק את המוזיקה, בצורה נקייה ובלי רעשי רקע בכלל. לי זה ממש הפריע.

מארז וחיי סוללה

את האוזניות אפשר לטעון בתוך המארז, שהוא בעצמו נראה מרשים מאוד. חלק ממנו עשוי ממתכת איכותית וחלקה, וחלקו השני מפלסטיק שחור מעט מבריק שמושך טביעות אצבע, ומאותו החומר בדיוק עשויות האוזניות - אז מומלץ לגעת בהכל אחרי שרחצתם את הידיים.

חיי הסוללה די טובים. הטענתי את המארז עם האוזניות בערך פעם ביומיים-שלושה, וזה היה תלוי מאוד בזמן השימוש שלי. אמנם לא קרה לי שמצאתי את עצמי ללא סוללה, אבל בתוך המארז עצמו שולבה סוללה שמטעינה את האוזניות, דבר שמאריך את זמן השימוש בהן עד לטעינה הבאה.

RHA TrueConnect (צילום: ינון בן שושן, NEXTER)
RHA TrueConnect | צילום: ינון בן שושן, NEXTER

בשורה התחתונה

RHA TrueConnect מספקות את הסחורה עבור המחיר שלהן ומציעות רמת שמע מצוינת ואטימות גבוהה במיוחד. אפשר להתגבר על האי הנוחות בכל הקשור לכפתורים הפיזיים, בטח כשמדובר בחיי סוללה ארוכים שיספיקו ליום עבודה ואף לטיסה ארוכה. מחיר האוזניות אצל הייבואנית הרשמי, רשת iDigital
הוא 729 שקלים. מעט יקר, אבל בהשוואה למתחרות בשוק מדובר במחיר סביר בהחלט.