לא משנה אם זה תיק בית ספר, שקיות של קניות מהסופר השכונתי או הילד שמתעייף אחרי שני צעדים – תודו שהיה נחמד לו היה לכם רובוט סנג'ר שסוחב במקומכם את כל מה שצריך. זה כנראה מה שחשבו גם האנשים ב-Piaggio (פיאג'ו), חברת הקטנועים שידועה בזכות המותג וספה. עתה הם חושפים את Gita, רובוט עירוני חכם, שיגיע אלינו בקרוב ומבטיח לעשות אותנו יותר קלים וניידים.

Gita הוא רובוט דמוי גלגל רחב בגובה 70 ס"מ, שנראה קצת כמו הכלאה בין מזוודה לסגוויי. משמעות שמו באיטלקית היא "מסע קצר" ואכן, תפקידו ללוות את המשתמשים במסעות הקצרים שלהם בעיר, ולשאת עד 20 קילוגרם של משא בתוך תא מטען בנפח 33 ליטר.

Gita יכול לפעול בכמה מצבים: המצב הראשון הוא "עקוב אחריי", שבו המכשיר עוקב אחרי צמיד או שעון חכם שעונד המשתמש, אך גם ממפה את הסביבה בתלת-מימד. לדברי היצרנית, גם אם "תיעלמו" מאחורי עץ, הוא עדיין יוכל למצוא אתכם וללכת אחריכם; מצב שני הוא המצב האוטונומי, שבו הוא מתנייד לבד בסביבה שכבר מיפה ויכול לנוע בין כל 2 נקודות שתקבעו לו על גבי המפה; ומצב שלישי הוא "שיירה", שבו הוא מצטרף לעוד רובוטי Gita המתנייעים בשיירה ליעד שנקבע מראש. את הדרכים הללו הוא יכול לעשות במהירויות שמגיעות עד 35 קמ"ש, כשעל פי היצרנית, הסוללה המובנית תספיק ל-8 שעות של פעולה במהירות של הליכה ממוצעת.

עוד ב-Geektime:
מצלמת הרכב הזו היא גם מובילאיי ואמזון אקו
זה כנראה הטאבלט הכי מגניב אי פעם

הרובוט מאובטח בעזרת קורא טביעות אצבע, כך שהוא לא יזוז לשום מקום ולא יאפשר פתיחה של תא המטען ללא טביעת האצבע של בעליו. בנוסף, הוא כולל גם מצלמת 360 מעלות, שתאפשר לכם לצפות מרחוק במה שהוא רואה בכל רגע ולדעת היכן הוא נמצא.

רובוט המשא Gita של פיאג'ו
רובוט המשא Gita של פיאג'ו | צילום: יחסי ציבור

ב-Piaggio מייעדים את הרובוט בעיקר לשוק הארגוני ולבעלי מקצוע שצריכים לשאת איתם ציוד במהלך העבודה, כמו למשל מכונאים או מחסנאים. Gita נמצא עכשיו במסגרת פיילוט שיסתיים עוד חצי שנה, אז גם נדע פרטים נוספים על מועד ההשקה והמחיר הצפויים שלו. במקביל ל-Gita בוחנים ב-Piaggio גם רובוט גדול יותר, מעין אח גדול, אם תרצו, עם אותם מאפיינים וכושר נשיאה של 125 קילוגרם.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime