למי שטרם שמע: חברת האוזניות Beats, שבראשה עמדו הראפר ד"ר דרה וג'ימי לאווין, שניהם מפיקי מוזיקה ידועים מאוד ואנשי תעשיה וותיקים, נמכרה לאחרונה לחברת אפל תמורת שלושה מיליארדי דולרים. על אף שהמותג יישאר, עכשיו הוא תחת הגג של התפוח הנגוס הגדול.

כך או כך, לישראל, כמו לשאר העולם, הגיע לאחרונה דגם ה-Solo 2, שהוא הדור השני לדגם אוזניות הקשת (On Ear) הפשוט של החברה. לקחנו אותו לבדיקה ושעות של האזנה.

עיצוב, מראה ותוכן הערכה

Beats Solo 2
קשת חדשה ועמידה. Beats Solo 2 | צילום: ניב ליליאן, NEXTER

אוזניות הסולו עוצבו לגמרי מחדש, וכעת הן דומות יותר במראן לדגם הסטודיו, עם בתי תהודה גדולים, שחורים ונאים למדי, שעליהם מוטבע לוגו ה-b האדום. הן יושבות על קשת חסונה מבעבר, עם מידה מסוימת של חופש להתאים אותן לאוזניים שונות. הפנים שלהן הוא כיסוי דמיו עור נעים ורך, אם כי קצת סינתטי.

בראש הקשת ישנו גומי רך, שמאפשר לה לשבת היטב על הראש, בדומה למה שראינו ב-Revo של Jabra. בתי הרמקולים יושבים על צירים בקשת, מה שמאפשר לקפל את האוזניות לנשיאה נוחה (ראו גם בהמשך לגבי התיק).

הכבל הוא אותו כבל אדום המזוהה עם המותג. הוא מסוכך היטב ומצופה גומי, אם כי קצת נוטה להסתבך סביב עצמו. התקע בקצה אחד זוויתי, לחיבור נוח לסמרטפון, בעוד הקצה האחר רגיל ומתחבר לאוזניות. לסולו יש שקע חיבור רק בצד שמאל, וזה קצת חבל. שקע חיבור בשני הצדדים היה עדיף.

עוד קבועה בכבל דיבורית, עם שלושה לחצנים - לחצן תפעול מרכזי באדום ושני לחצני עצמת קול. גם החלק הזה מעוצב לעילא ולעילא. לעצרנו, לחצני הווליום עדיין אינם נתמכים באנדרואיד.

תוכן הערכה מינימלי אך פונקציונלי מאוד - תיק נשיאה מבד רך אך מגן, הכולל תפס (שאקל בשפת העם) המאפשר לתלות את האוזניות על לולאת חגורה במכנסיים (שימושי מאוד לטיסות ולנסיעות). עוד נמצא את הכבל, האוזניות עצמן וספרון הדרכה. זהו. מצד שני, מי צריך יותר?

נוחות

Beats Solo 2
מותק האוזניות התנפחו. Beats Solo 2 | צילום: ניב ליליאן, NEXTER

בדומה לדור הקודם, הנוחות של האוזניות הללו טובה מאוד. הקשת כמעט ואינה מורגשת על הראש, בתי הרמקולים החדשים קצת יותר כבדים על האוזן, אבל הם מספקים אטימה מוחלטת של רעשים חיצוניים, עם בידוד מצוין.

יחד עם זאת, בשימוש ממושך, הסולו 2 יכולות ליצור תחושה לא נעימה של חום על האוזן, בגלל האטימה והיעדר האוורור. חבל שלזה לא מצאו בביטס פתרון. ועוד, האוזניות עלולות להכביד מעט על הראש בשימוש ממושך, אבל אלה באמת טענות קטנוניות למדי, אם כי סביר להניח שאם לא היינו קטנוניים לא היינו כותבים ביקורות...

איכות שמע

בדור הקודם של ה-Solo, קרענו להן את הצורה בשל העובדה שהן פשוט לא הפיקו צליל בצורה מדוייקת. צלילי גיטרות היו נשמעים כמו אורגן חשמלי, ובכלל הצליל, ברוב סוגי המוזיקה, היה מעוות ולא טבעי. בביטס כנראה שמעו את הטענות וה-Solo 2 הן אופרה אחרת - תרתי משמע. הופתענו מאוד, ולטובה.

ה-Solo 2 הפיקו שחזור צליל מצוין במגוון ז'אנרים והתאימו את עצמן היטב למגוון במות צליל. ה-Solo 2 יוצרות במת צליל בינונית אך בעלת גמישות מסויימת - הופעות קטנות ואינטימיות, כמו אלבום "בהופעה 92-93" של ברי סחרוף, ישמעו כאילו עמדתם בתוך קהל מיוזע וצפוף בבארבי, ואילו הופעות באולמות קונצרטים כמו S&M של מטאליקה, שהוקלט באולם הפילהרמונית של סן פרנסיסיקו, ישמעו עם במת צליל רחבה וגבוהה, כולל שאגות הקהל.

Beats Solo 2
נרתיק הנשיאה. Beats Solo 2 | צילום: ניב ליליאן, NEXTER

שחזור הצליל, כאמור, היה מפתיע מאוד, במגוון סגנונות מוזיקליים. ב-Short Skirt Long Jacket של Cake יכולנו להפריד בקלות בין החצוצרות המייבבות לבין גיטרת הבס הדינמית שמתפרעת, ב-Hummingbird של אליל הבלוז הזקן בי. בי. קינג נהנינו מאוד מהתופים והבס, שהיו פריכים מאוד ומובחנים. נהנינו מאוד גם מהתיפוף החם והגרובי ב-You know I am No Good של איימי ויינהאוס. בכלל, לאוזניות האלה יש יכולת הנעה יפה מאד לטווחים הנמוכים ולטווחי הביניים. שאפו לדוקטור.

גם בצלילים הגבוהים ה-Solo 2 עושות עבודה נאה - ממצילות, דרך כינורות, חלילים וחצוצרות, ועד גיטרות במגוון סגנונות, הסולו משחזרות צלילים גבוהים בנאמנות טובה למקור. מהשירה הצווחנית והגיטרה העצבנית של דייב מאסטיין, סולן מגה-דת', ועד מוזיקה קלאסית קלה (וכבדה), הסולו טובות גם בצלילים הגבוהים.

הפריע לנו במקצת פער (gap) מסוים במנעד בין הצלילים הנמוכים לגבוהים. ההפרדה היא כל כך דיכוטומית, עד שניכר שמשהו מהצליל לכאורה מעט חסר.

לבסוף, המבחן העצמי של ד"ר דרה - איך המוזיקה שהוא מפיק נשמעת על האוזניות שלו? במילה אחת: נהדר. הקשבנו ל-Guilty Conscience, כמה להיטים של אמינם ול-In da club של 50 סנט, שגם אותו הפיק דרה, והכל נשמע מצוין. באסים פריכים, טרבלים מדוייקים. יופי.

סיכום

גבירותי ורבותיי, מהפך. ה-Beats Solo 2, הן אופרה אחרת. דגם אוזניות הקשת הפשוטות של מותג beats התבגר, ועכשיו הוא דומה יותר לאחיו הגדולים מסוגי ה-Studio וה-Executive ומציע איכות צליל מעולה, לצד נוחות מהרגע הראשון, בדומה לנעל שנוחה לכם מהרגע שמדדתם אותה.

המחיר, 999 שקלים, מעט מוגזם בעינינו, מאחר ובאירופה, גם במדינות יקרות כמו שבדיה, ניתן להשיג את האוזניות הללו במחיר נמוך יותר (כ-800 שקלים). ובכל זאת, האוזניות הללו הן רכישה טובה לכל אוהב מוזיקה. בעלי אייפון יוכלו ליהנות גם מהדיבורית המובנית באופן מלא. בעלי אנדרואיד טיפה פחות. מהמוזיקה ייהנו כולם.
אם אתם מחפשים לעצמכם זוג אוזניות חדש בטווח המחירים הזה, ה-Solo 2 צריכות להיות ברשימה הסופית שלכם – לפני שאפל יעלו את המחירים עוד יותר.

Beats Solo 2

ציון נקסטר: 9.4

מחיר מומלץ לצרכן: 999 ש"ח