קוני מרגוטה דבייט (39) נרצחה לפני שנה וחצי בביתה בקונטיקט, בירייה מאקדחו של בעלה מזה 12 שנים, ריצ'ארד דבייט. אלא שלמשטרה לקח המון זמן להוכיח שריצ'ארד, הוא זה שרצח אותה - למרות שכל המכשירים שלהם סתרו את הסיפור שסיפר הבעל, כך מדווח העיתון הארטפורד קארנט.

כשהמשטרה חקרה את ריצ'ארד, הוא טען שיצא מהבית לעבודה קצת לפני 9, אך חזר לאחר שקיבל בסמארטפון התרעה ממערכת האזעקה החכמה בבית. כשהגיע הביתה הוא מצא שודד רעול פנים מחטט בארון במסדרון, וכשניסה להתעמת איתו תקף אותו השודד וקשר אותו לכיסא. לאחר מכן רדף הפורץ אחרי קוני למרתף וירה בה מאקדחו של ריצ'ארד בסביבות 9:05.

אבל האובססיה של הזוג למכשירים חכמים סתרה כל פרט ופרט בסיפור הזה. כך, למשל, האזעקה הביתית הופעלה רק ב-10:11 - על ידי ריצ'ארד עצמו, ולא על ידי החיישנים בבית. בנוסף, הצמיד החכם של קוני, מסוג פיטביט, הראה שהיא הסתובבה בבית בין השעות 9:23 ו-10:05. לזה הצטרפו צילומי אבטחה, שיחות טלפון והודעות שהראו שקוני השתמשה בסמארטפון שלה כדי לדבר עם אנשים ולהעלות סרטונים אחרי השעה 9:05, בה נרצחה לטענת ריצ'ארד.

עוד סתירות בסיפורו של ריצ'ארד כללו את העובדה שהבית היה מסודר לחלוטין ולא נמצאה שום ראיה למאבק או לפריצה, שלושה כלבים לא הצליחו לזהות ריח של אדם שאינו מבני המשפחה, ריצ'ארד עצמו גלש באינטרנט מהמחשב בבית לאחר הזמן בו אירע לטענתו הרצח.

Fitbit Charge, צמיד כושר (צילום: ניב ליליאן)
צמיד כושר של פיטביט | צילום: ניב ליליאן

במהלך החקירה התגלה כי ריצ'ארד הכניס אישה אחרת להריון. תחילה הוא טען כי קוני ידעה על ההריון ואף עודדה אותו, כחלק מניסיון בלתי שגרתי להוסיף עוד ילד למשפחה למרות בעיה שמנעה ממנה ללדת ילד נוסף משלה, אך לבסוף הודה כי ההריון לא היה מתוכנן וכי האישה האחרת ציפתה ממנו לעזוב את קוני.

לריצ'ארד היו גם בעיות כלכליות, שגרמו לחיכוך בין בני הזוג לא פחות מההריון מחוץ לנישואין. חברים של הזוג דיווחו שהם רבו פעמים רבות בעקבות החובות שריצ'ארד היה מסתבך בהם לעתים קרובות. חמישה ימים לאחר הרצח הוא ניסה לפדות את כספי ביטוח החיים של קוני, בגובה של כמעט חצי מיליון דולר, וסורב על ידי חברת הביטוח. ימים בודדים לאחר מכן משך 90,000 דולר מחשבון השקעות של קוני.

ריצ'ארד נעצר בתחילת החודש ושוחרר בערבות של מיליון דולר בשבוע שעבר.