פניית פרסה בסמסונג ישראל: שלושה חודשים לאחר שהודיעה ל-NEXTER כי אין בכוונתה לעשות זאת, מתחילה החברה למכור בארץ את Galaxy Note Edge, הסמארטפון הניסיוני שלה בעל מסך המתעקל הצידה בחלקו הימני.

Note Edge
המחיר פרוע כמו המכשיר. Galaxy Note Edge של סמסונג

נוט אדג' הוכרז בספטמבר האחרון במסגרת תערוכת IFA שנערכה בברלין, לאחר שהוצג כרעיון פרוע בתערוכת CES כשנה וחצי קודם לכן. זהו פאבלט (סמארטפון בגודל טאבלט) בעל מסך 5.6 אינצ', אשר מלבד חלקו הקדמי של המכשיר מכסה גם את צידו הימני, אליו הוא מתעגל מעבר לקצה. צידו הקדמי של המסך, ברזולוציית 2K, משמש כמסך רגיל, בעוד רצועת התוספת העגולה, שרוחבה 160 נקודות, משמשת לקיצורי דרך והתראות ללא צורך להדליק את כל המסך או להסיר ממנו את הכיסוי הקדמי.

מלבד מסך קמור, כולל המכשיר את כל מה שנכלל במכשיר הדגל האחרון של סמסונג, Galaxy Note 4: מעבד מרובע-ליבות במהירות 2.7 גיגה-הרץ, זיכרון עבודה בנפח 3 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 32 או 64 גיגה-בייט עם אפשרות הרחבה באמצעות כרטיסי microSD, מצלמות עם חיישני 16 מגה-פיקסל עם ייצוב תמונה מאחור ו-3.7 מגה-פיקסל מלפנים, סוללה בקיבולת 3,000 מיליאמפר/שעה וכל סוגי הקישוריות הקיימים. בנוסף, תומך המכשיר כמו הפאבלט הרגיל של החברה בשימוש במסך באמצעות אצבעות או עט מגע ייעודי המאפשר ביצוע פעולות כמו ציור על המסך ועבודה על מספר אפליקציות בו-זמנית תוך גרירת תכנים ביניהן.

במקור, ייעדה החברה את המכשיר לשוק הקוריאני בלבד, אך לאט לאט היא החלה למכור אותו במספר מדינות נוספות ועתה, כאמור, הוא מגיע גם לישראל. החל מהיום ניתן יהיה להזמין אותו מאתר החברה ובימים הקרובים הוא צפוי להגיע גם לחנויות. המחיר: 5,500 שקל, או 999 דולר בדיוטי-פרי.