אקסבוקס 360 (צילום: Joe Raedle, GettyImages IL)
בתמונה עדיין הגרסה הישנה של הקינקט והאקסבוקס - בקרוב נקבל את השדרוג | צילום: Joe Raedle, GettyImages IL

מיקרוסופט עומדת להוציא את קונסולת הדור הבא שלה בשנת 2013, כך על פי מסמך שהודלף לרשת ונחשף לראשונה באתר The Verge.

הקונסולה החדשה תהיה הגירסה המתקדמת יותר ל-Xbox 360 הישן והוותיק, המסמך גם מגלה כיצד מיקרוסופט רואה את ההשתלטות שלה על הסלון הביתי שלנו. מעבר לפרטים הטכניים, מעניין לגלות את התוכנית של מיקרוסופט לפלוש באופן אגרסיבי יותר לתחום הבידור הביתי.

אקסבוקס 720

הפרטים שכבר ידועים על העתיד של האקסבוקס, ומוצרים נוספים שעתידים לצאת מבית מיקרוסופט בשנים הקרובות. נתחיל באקסבוקס עצמו, שייקרא מעכשיו האקסבוקס 720.

Xbox720

המכשיר החדש מבית מיקרוסופט צפוי להגיע ב-2013, ועל פי המזכר הוא יכלול חומרה חדשה שתעזור לו לעבוד פי שש יותר מהר מהמכשיר הנוכחי. בנוסף, הוא יכלול נגן בלו ריי, חיבור ל-HD עם יציאה ל1080p אמיתי והכי חשוב, תלת מימד. כן, עידן התלת מימד שמרגש רבים ובאותה מידה גם מעצבן רבים נוספים, מגיע גם לעולם המשחקים.

מארק וולברג בהשקת אקסבוקס 360, נובמבר 2010 (צילום: Michael Loccisano, GettyImages IL)
השחקן מארק וולברג מתנסה באקסבוקס 360 לפני שנתיים | צילום: Michael Loccisano, GettyImages IL

מיקרוסופט מצהירה כי האקסבוקס הוא המכשיר היחיד שאותו אתם צריכים בסלון, עם נגן סטרימר למחשב, יכולת להקליט תוכניות מהטלוויזיה, ומעניין במיוחד עבור אפל וגוגל - יכולת להפעיל אפליקציות לטלוויזיה. זאת אומרת שהמכשיר יוכל להתחבר גם לחנות של מיקרוסופט (דבר שאפשר לעשות גם היום) ולהוריד אפליקציות לטלוויזיה. מערכת ההפעלה של האקסבוקס 720 תתמוך באפליקציות לווינדוס 8 ולווינדוס פון כך שלמפתחים יהיה קל ליצור אפליקציה שתתאים לכל המכשירים בו זמנית. כל הטוב הזה צפוי לעלות לכם, כך על פי המסמך, 299 דולר בלבד.

קינקט 2

Kinect2

מיקרוסופט תציג גם את הקינקט 2, שיכלול שינויי חומרה רציניים ואת היכולת לקלוט 4 אנשים במקביל, בדיוק רב יותר. כך שהמשחקים בקינקט הולכים להפוך להרבה יותר המוניים. בנוסף מיקרוסופט עומדת להציג מוצר חדש, שצפוי להגיע אלינו ב-2014 - משקפי מציאות רבודה (Augmented reality). ממש כמו גוגל, גם מיקרוסופט רוצה להקרין לנו על העיניים הודעות ולהפוך את שדה הראיה למערכת הפעלה אחת גדולה. אין הרבה מידע על המשקפיים במסמך אבל ידוע שהם יוכלו להתחבר לוויפיי או לרשת 4g. לא ידוע עדיין מה יהיה החיבור שלהם לאקסבוקס עצמו.

המסמך המדובר הוא תחזית עבודה משנת 2010, כך שהכל נשאר בגדר שמועות. בינתיים מיקרוסופט הורידה אותו מהרשת והיא רודפת אחרי העותקים שעדיין מסתובבים בה. האם היא חוששת מזה שהתגלה מידע אמין על תוכניותיה לעתיד או שמיקרוסופט, כהרגלה, לא אוהבת שמדברים עליה יותר מידי?

זה לא סוד שמיקרוסופט רוצה מאוד להיכנס לסלון הביתי שלנו, ואם ההשקה של ווינדוס 8 תעבור טוב מהמצופה, יש סיכוי יותר מסביר שמיקרוסופט תתחיל בהתקפה ותציג את המכשירים החדשים.

>> וגם: מצאנו את החיסרון הכי מעצבן של הגלקסי S3