ימים בודדים לאחר שגוגל השיקה את שני השעונים החכמים הראשונים מבוססי אנדרואיד, נחשפים פרטים ראשונים על תוכניות של מיקרוסופט להשקת שעון חכם על ידי אתר Tom's Hardware.

Fitbit Flex
יותר נוח להסתכל על מסך בצד ההפוך? צמיד כושר של Fitbit

על פי הדיווח, אשר מגיע מ"מקור מהימן בעל ידע על פיתוח הפרוייקט", השעון החכם של מיקרוסופט יכיל 11 חיישנים - מספר דומה לכמות החיישנים הצפויה להיכלל בשעון של אפל - ויהיה מסוגל לעקוב באופן רציף אחר קצב הלב של המשתמש ולסנכרן את הנתונים עם הסמארטפון או הטאבלט.

לפי המקור, עיצוב השעון דק במיוחד ודומה יותר ל-Fuelband של נייקי מאשר לצמידים האחרים בשוק, כגון ה-Flex של Fitbit או ה-Up של Jawbone. כמו כן, מדווח המקור, תצוגת המכשיר ממוקמת מעל החלק הפנימי של פרק כף היד, - המקום בו נמצא אבזם הרצועה ברוב השעונים בעולם. לדבריו, התנועה שהמשתמשים יצטרכו לעשות כדי להסתכל על המסך טבעית יותר ומעייפת פחות את היד מתנועת הפניית גב היד אל הפנים, הנצרכת בלבישת שעון או צמיד כושר מהסוגים הנפוצים.

עוד ב-Geektime:
>> שלושה גאדג'טים לסלפי מושלם
>> אפליקציות ישראליות שישדרגו את המייל

לא ידוע על איזו מערכת הפעלה יתבסס המכשיר, אך על פי המקור, המכשיר יתמוך בכל הפלטפורמות, כך שגם משתמשים בעלי סמארטפונים המריצים את אנדרואיד של גוגל או iOS של אפל יוכלו להשתמש בו - בניגוד לשעונים של גוגל, הדורשים מכשיר אנדרואיד, והשעון של אפל שצפוי לתמוך באייפון בלבד.

השקת המכשיר, אומר המקור, צפויה לקרות באוקטובר השנה - סמוך לזמן בו צפויה אלפ להשיק שעון חכם אחד או יותר. מיקרוסופט, מצידה, שחררו תגובה לקונית אופיניית: ״מיקרוסופט אינה נוהגת להגיב על שמועות או השערות״.

כידוע, שוק המכשירים הלבישים בכלל והשעונים החכמים בפרט רותח: רק בשבוע שעבר השיקה גוגל בכנס המפתחים שלה, Google I/O, לא פחות מ-2 שעונים חכמים של היצרניות הקוריאניות סמסונג ו-LG והעניקה הצצה ראשונה לשעון החכם של מוטורולה, אשר יושק מאוחר יותר השנה. אייסוס הטייוואנית עומדת, לפי דיווחים, להשיק שעון חכם זול במיוחד בספטמבר. אפל צפויה גם היא להיכנס לתחום בחודשים הקרובים עם סדרת מכשירים שמצליחה לעורר ציפייה רבה בתעשייה.

הכתבה המקורית התפרסמה באתר Geektime