שעון חכם של סמסונג (צילום: Jenneth Orantia)
צילום: Jenneth Orantia

הטרנד הבא בעולם הוא ללא ספק השעונים החכמים. אחרי שגוגל כבר חיממה את המנועים והכריזה על Android Wear, מערכת ההפעלה למוצרים לבישים בכנס Google I/O, כעת מגיעות ידיעות על עוד חתיכה חשובה בעוגה – עדכוני מערכת שיגרמו למשתמש לרצות להשאיר את הטלפון החכם בביתו.

בראיון שסיפק אחד מבכירי החברה ל-Cnet נאמר כי ישנם פיתוחים שיאפשרו לשעונים החכמים עצמאות גדולה יותר מאשר כיום, כך לדוגמה אחת מהאפשרויות היא להשתמש בקישוריות בלוטות' הקיימת במכשיר ולהאזין למוזיקה דרך אוזניות אלחוטיות כך שלא נדרש טלפון כדי לבצע את הקישור.

דוגמה נוספת היא הוספת תמיכה ב-GPS בשעונים בהם קיימת חומרה מתאימה, ובאמצעותו להפעיל מפות לניווט או יישומים מבוססי מקום. כך למשל אם נצא לפעילות ספורטיבית מחוץ לבית, נוכל לנצל את השעון לשימושים אלה וכאשר נחזור הביתה ונתחבר לטלפון הנייד והנתונים יסתנכרנו.שימושים אלה ועוד יגיעו בעדכונים שונים שיופצו בהמשך השנה, והעדכון הראשון צפוי להגיע כבר השבוע, מה שיכול להפוך את שעוני ה-Android Wear למיני מכשיר חכם לכל דבר ועניין.

כיום מגוון שעוני ה-Android Wear הקיים לרכישה מצומצם למדי, כאשר גל היצור השני יוסיף חברות נוספות כמו Asus, Motorola, LG ו-Sony אשר יושקו בהמשך השנה. 

הידיעה פורסמה במקור ב-TGspot