צעד נוסף בדרך להשקה: חברת פרטנר הודיעה לפני זמן קצר כי חתמה על שיתוף פעולה עם נטפליקס. החברות לא מסרו את פרטי ההסכם, אך פרטנר ציינה כי משמעותו היא שלקוחות שירות הטלוויזיה שלה, שיושק ככל הנראה במהלך הקיץ, יוכלו לגשת לנטפליקס במהירות בעזרת כפתור ייעודי בשלט.

הדיווח על המשא ומתן עם נטפליקס דווח כבר בכלכליסט. כאן ב-Nexter חשפנו כי השלט של פרטנר TV, שנמצא בניסוי, כבר כולל כפתור ייעודי לשירות Netflix.

על שאלה אחת פרטנר לא מספקת תשובה ברורה: מה היתרון של התחברות לנטפליקס דרכה, במקום פשוט להתחבר לשירות באופן עצמאי? התוכן יהיה זהה והתרגום והדיבוב לעברית יהיו זהים. כמו כן, אפשר לגשת לנטפליקס בכמה שניות, מכל טלוויזיה חכמה או סטרימר באמצעות אפלקיציה מאוד נוחה. 

כדי לענות על השאלה, בדקנו מה כללו שיתופי פעולה דומים של נטפליקס בעולם. יתרון אפשרי אחד שמצאנו הוא למי שאין כרטיס אשראי בינלאומי: אפשרות לשלם על נטפליקס בכרטיס אשראי ישראלי, ובשקלים, דרך החשבון החודשי בפרטנר.

יתרון אפשרי אחר הוא בגזרת המחיר: במדינות אחרות הוצע נטפליקס למשתמשי שותפות מקומיות במחיר נמוך יותר מהמחיר הרשמי, העומד על 8, 10 או 12 דולר לחודש. אם החבילה תכלול את נטפליס והערוצים של פרטנר, ההנחה הזאת תיבלע לתוך המחיר הכולל.

עם זאת, בינתיים החברה מסרבת לגלות מה יהיה מחיר השירות, האם נטפליקס תעלה תוספת או שתהיה כלולה במחיר הרגיל, והכי חשוב - מתי הוא יושק. ב-8 במאי הודיעה פרטנר כי השירות יושק "עוד שבועות בודדים", אבל מאז לא נמסר אם מדובר ב-4 או ב-20 שבועות בודדים.

כרגע הכוונה בשיתוף הפעולה הזה היא לפנות למי שבכל מקרה רוצה ערוצים מקומיים וספורט דרך פרטנר, אבל במקביל גם את המגוון של נטפליקס.

מריה פרראס, סגנית נשיא לפיתוח עסקי באירופה, המזרח התיכון ואפריקה בנטפליקס, מסרה: "הצרכנים הישראלים הראו הרבה התלהבות מהתכנים של Netfilx, מאז נכנסנו לישראל לפני קצת יותר משנה. עם יותר מ-1,000 שעות של תוכן מקורי של Netfix ב-2017, אנחנו שמחים לעבוד ביחד עם פרטנר, ולהציע דרך חדשה ומצוינת ללקוחות Netflix ליהנות מהשירות, בגישה ישירה ונוחה".

איציק בנבנישתי, מנכ"ל קבוצת פרטנר, אמר: "אנחנו גאים להיות החברה הראשונה בישראל שנכנסת לשותפות עם Netflix, המובילה היום את תחום התוכן בעולם. בקרוב מאוד, לקוחותינו יוכלו ליהנות משיתוף פעולה אסטרטגי זה".

לירן דן, סמנכ"ל אסטרטגיה ופיתוח עסקי בפרטנר, הוסיף: "זו זכות גדולה לאפשר ללקוחות הטלוויזיה של פרטנר ליהנות מהחוויה האולטימטיבית של נטפליקס".