כל מי שמבקר במוזיאון הלובר, צולח את התור הארוך ומצליח להגניב מבט למונה מעבר לכל הצלמים ומחסום הזכוכית, חוזר עם אותה מסקנה "היא ממש קטנה". אבל אף אחד לא העז לשאול את עצמו "למה לא מותחים את הבד, שהציור יהיה יותר גדול ויהיה אפשר לראות אותו מרחוק?". כולנו יודעים שזה יהרוס אותו ושהוא ייראה פחות טוב.

אבל זה בערך מה שרובכם עושים בטלוויזיה שלהם, ואתם אפילו לא יודעים את זה. בטלוויזיות רבות מהשנים האחרונות מופעל אוטומוטית אפקט דיגיטלי שמשלים פערים ויוצר אשליה כאילו הסרט צולם באיכות גבוהה יותר. התוצאה היא הפוכה ממה שניסה יצרן הטלוויזיה שלכם להשיג - הסדרות וסרטים נראים מרוחים, או כאילו צולמו במצלמת וידאו ביתית, שלא לומר בסגנון אופרת סבון. זה גרוע, ואפשר וצריך לתקן את זה. הבמאים פול תומס אנדרסון ("זה ייגמר בדם", "לילות בוגי") וכריסטופר נולאן ("האביר האפל", "התחלה") יצאו בקול קורא לבטל את הקשקוש הזה.


"רבים מכם רואים את העבודה שלכם על גבי מסכי הטלוויזיה כשהיא נראית שונה מהדרך שבה סיימתם איתה", נכתב באימייל שנשלח לחברי איגוד הבמאים האמריקאי, "לטלוויזיות עדכניות יש יכולות טכנולוגיות יוצאות מן הכלל, וזה חשוב שנרתום אותן כדי לוודא שהצופים בבית רואים את העבודה שלנו, מוצגת בצורה הכי קרובה לכוונות היצירתיות המקוריות שלנו. לכן, כריסטופר נולאן ופול תומס אנדרסון יצרו קשר עם יצרניות של טלוויזיה, כדי להתחיל עמן דיאלוג שאנחנו מקיים שייתן לבמאים קול, בנוגע לסטנדרטים הטכנולוגיים שבהם אפשר לשמור על העבודה שלנו שלמה גם בבית".

עד שחברות הטלוויזיה יתאפסו על עצמם, אתם יכולים לסדר את המסך לעצמכם או לחברים שלכם (או להורים שלכם). גשו לשלט, נווטו בתפריטים וחפשו את ההגדרה הנכונה (Motion Smooth או משהו דומה) בשביל לבטל אותה, ולהציג את הסרטים והסדרות כמו שצריך. בטלוויזיות LG וסמסונג אפשר לעשות זאת כך:

ב-LG:

Picture Menu > Picture Mode Settings > Picture Options > TruMotion > Off

ובסמסונג כך:

Home > Settings > Picture > Expert Settings > Auto Motion Plus > Auto Motion Plus > Off