בג"ץ דחה אתמול את העתירה נגד סגירת קווי התוכן החרדים. בית המשפט קיבל את עמדת המדינה והחליט לשים סוף לתופעת שירותי התוכן אשר מהווים מנגנון עשיית כסף בקרב האוכלוסיה החרדית על חשבון חברות הסלולר והציבור הרחב.

חרדים מדברים בטלפון (צילום: אמיל סלמן, TheMarker)
חרדים מדברים בסלולרי | צילום: אמיל סלמן, TheMarker

השופטת מרים נאור, אשר ישבה בראש ההרכב, המליצה לעותרים כבר בתחילת הדיון למשוך את העתירה. לאחר התייעצות, הודיע עורך הדין של מפעילי קווי התוכן כי הוא מסכים למשוך את העתירה, אך ביקש זמן התארגנות על מנת לפרסם מספרי חיוג חדשים לשירותים. נקבע כי מפעילי הקווים יקבלו שבועיים להתארגנות ואז ייסגרו שירותי התוכן (הידועים גם כשירותי פרימיום בתעריף רגיל) החל מ-18 באוגוסט. בית המשפט לא השית על העותרים הוצאות משפט.

"קול הדף", מערכת שיעורי התורה בטלפון הגדולה והוותיקה ברחוב החרדי, הודיעה כי היא מוכנה לארח אצלה בחינם כל שירות תוכן שחפץ בכך, כל עוד לא מדובר ברכילות ו"ביטול תורה". בניגוד לשירותי התוכן שיסגרו, "קול הדף" מתארח על מספר קווי, בו דמי הקישוריות נמוכים ואינם מנגנון רווח.

החלטת בג"ץ פועלת לטובת ציבור הלקוחות, משום שלמעשה, עלות קווי התוכן גולגלה על כלל לקוחות הסלולר כחלק מהמעבר למסלולים נטולי הגבלה והאיסור על גביית דמי קישוריות.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker: