גישה לאינטרנט סלולרי כבר אינה מותרות - היא הפכה לצורך בסיסי של משתמשים, כך לפי מחקר של מכון פיו האמריקאי שפורסם אתמול (ד').

מסך מגע (צילום: istockphoto)
אילוסטרציה | צילום: istockphoto

המחקר, שנערך בחודש אוקטובר האחרון בקרב מדגם מייצג של קרוב ל-2,200 בעלי סמארטפונים בארה"ב, מצא כי הם משמשים יותר ויותר ככלי מרכזי לגישה לרשת. 15% סיפרו כי יש להם "אפשרויות מוגבלות" בלבד לגישה לרשת מלבד הסמארטפון. 10% אמרו שבביתם אין חיבור אינטרנט מהיר. 7% אף דיווחו כי לגביהם מתקיימים שני התנאים - מה שאומר שהסמארטפון הוא החיבור היחיד שלהם לעולם.

למרות העלייה בצורך לשירותי אינטרנט בסמארטפון, נראה כי אפילו במנהיגת העולם המערבי שירותי האינטרנט למכשירים ניידים מכבידים מאוד על המשתמשים: יותר ממחצית (51%) מבעלי הסמארטפונים דיווחו כי הם מגיעים לעתים קרובות למגבלת הגלישה החודשית שלהם, שלאחריה הגלישה מואטת או עולה כסף. בולט במיוחד הנתון לפיו הדבר קורה ל-30% מאלו שאין להם אמצעי גישה אחר לאינטרנט.

בנוסף, 49% מהמשתמשים דיווחו כי לפחות חלק מהתכנים שניסו לגשת אליהם מהסמארטפון לא הוצגו כראוי והגבילו את היכולת שלהם ליהנות משירות כלשהוא. 10% דיווחו שזה קורה לעתים קרובות.

מהמחקר עולה כי אינטרנט סלולרי הוא שירות שטרם התבגר מלוא הצורך ואולי יש צורך לבצע צעדים כדי לקדם אותו. כך, למשל, מציעים ארגונים ברחבי העולם לאסור על ספקיות התקשורת הסלולרית להגביל את הגלישה הסלולרית בכמות מידע, ולעבור למודל דומה לזה של חיבור אינטרנט ביתי, בו הלקוח יכול לגלוש ללא הגבלת כמות כאשר הוא משלם יותר תמורת מהירות גישה גבוהה יותר.