מבצע סגירת הרשת האנלוגית של HOT מגיע לישורת האחרונה: בימים אלו מבצעת HOT סגירה הדרגתית של שאריות הרשת האנלוגית שלה בתל אביב. המשמעות היא כי לקוחות שהיום צורכים "כבלים פיראטיים" לא יוכלו יותר לראות כך את ערוצי הכבלים.

אין קליטה, טלוויזיה, שביתה,
מנתקים את הפיראטים מהטלוויזיה. אילוסטרציה

תופעת הכבלים הפיראטים מוכרת בקרב צעירים בתל אביב ובכלל. הכוונה לדירות בהן קיימת תשתית אנלוגית של שידורי HOT, עוד מהתקופה בה היתה שלוש חברות (ערוצי זהב, תבל ומתב). תשתית כזו מאפשרת לחבר כבל בין החור בקיר לבין הטלוויזיה, בדומה לחיבור לאנטנה קרקעית רגילה, ולקבל חבילת ערוצים בסיסית של החברה ללא תשלום - בהם ערוץ 3, ערוץ הסרטים, ערוץ 5, ערוץ 8, נשיונל ג'אוגרפיק, MTV ועוד.

משתמשים כאלו בכל רחבי העיר (שיכון דן, שדרות רוטשילד ופלרונטין) דיווחו כי בין לילה הפסיקו השידורים האנלוגיים אצלם בדירה. "ממש התבאסתי, תיכננתי לראות את חצי הגמר, ופתאום לא היו לי ערוצים", סיפרה הבוקר פיראטית שמתגוררת סמוך לכיכר רבין. HOT אף פנתה ללקוחות משלמים שלה שעדיין מחזיקים בממיר אנלוגי והודיעה להם שעקב סגירת התשתית האנלוגית, הם יצטרכו לרכוש לביתם ממיר דיגיטלי על מנת להמשיך לצפות בשידורים. "מדובר בהודעה שיצאה ללקוחות בחלק מתל אביב, שעדיין יש להם שירות אנלוגי, על מנת ליידעם שעם הסרת הרשת האנלוגית באזורם יצטרכו ממיר על מנת לצפות בשידורים", השיבה החברה לפניתנו.

מבחינת HOT, סגירת התשתית האנלוגית היא צעד שיכול לחסוך הוצאות וכן לייצר הכנסות חדשות: ראשית, חלק מהלקוחות הפיראטיים שינותקו עשויים לבחור לרכוש מחברות הטלוויזיה חבילה על מנת להמשיך ולצפות; שנית, ללקוחות דיגיטליים החברה יכולה למכור מוצרים נוספים כמו VOD וההכנסה החודשית שלהם גבוהה יותר מאשר לקוחות אנלוגיים; שלישית, התשתית האנלוגית היא "זללנית" של רוחב פס (פי 8 מתקשורת דיגיטלית), שכעת יתפנה לטובת שירותים אחרים כמו הגדלת קצבי גלישה באינטרנט של החברה.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker: