כמה כיף שאפשר לצלם חופשי בלי לדאוג שהמקום על הסמארטפון ייגמר, נכון? יצרנית הטלפון, החברה שפיתחה את מערכת ההפעלה וספקית התקשורת כולן ממהרות להציע לכם עשרות גיגה-בייטים של גיבוי בענן, כדי שלא תאבדו אף תמונה. אבל מה קורה כשהתמונות שגיביתם צצות פתאום על מכשיר של אדם זר? זה כבר פחות נעים.

ביום רביעי האחרון הוגשה לבית המשפט המחוזי בפורטלנד שבאורגון תביעה נגד ספקית התקשורת ורייזון, לפיה החברה נכשלה בהגנה על פרטיותם של לקוחותיה. התובע, ג'ף סמית', טוען שלפני 10 ימים גילה שהתמונות מהטלפון שלו, אותן גיבה בשירות של החברה, הגיעו לטלפון של לקוח אחר שלה. בגיבוי היו בין היתר תמונות של פעוטות ממשפחתו של סמית', כמו גם תמונות עירום של ארוסתו.

עורך דינו של סמית' סיפר לאתר הרג'יסטר כי רק מזל הוביל לכך שסמית' גילה על הדליפה: הלקוח שעל הטלפון החדש שרכש מוורייזון הופיעו התמונות מחשבונו של סמית' היה עמית לעבודה של ארוסתו, ולאחר שזיהה אותה התקשר מייד ליידע את הזוג.

סמית' ניגש לסניף של ורייזון כדי להתלונן על התקלה החמורה - אך המוכרים בחנות אמרו לו שהם לא יכולים לעשות כלום, והציעו לו "לשכור איזה עורך דין מצליח כדי לנסות לתבוע את ורייזון" - אז זה מה שהוא עשה.

עתה דורש סמית' מוורייזון לפצות אותו ב-4 מיליון דולר על הפרה מכוונת של הבטחתם לאספקת שירות גיבוי "מאובטח".