פלאפון השיקה הבוקר שלל מוצרים מוצרים תחת כותרת הבאזוורד הנוכחי של ענף התקשורת: "אינטרנט של הדברים", או IoT, שהם בעיקר בקרי שליטה לממטרות, חניונים, מצלמות ושלל דברים לעולם העסקי. מתוך כל אלה, דבר אחד שעשוי לעניין אתכם הוא פלאפון Car - ראוטר + חיישן לרכב שעושה שלושה דברים עיקריים: איתור הרכב, התראה על נהיגה ומצב הרכב, ורשת ווייפי לנוסעים.

מדובר במוצר שמשלב טכנולוגיות ותיקות של מתאם בשם OBD2 ושל מודם סלולרי רגיל לחלוטין. אלה דברים שבעקרון אפשר לקנות בנפרד, ולא בהכרח מפלאפון, אך החברה אורזת את כולם במוצר אחד, שכולל גם חבילת גלישה.

המתאם אמור לעבוד עם כל רכב שיוצר ב-14 השנים האחרונות, ומספק נתונים על המצב הטכני של הרכב, כמו המתח במצבר. אתם מכירים מוצרים כאלה מאיביי, או את אנג'י הישראלית שגם מאבחנת בעיות במונע ומציעה מוסכים שיתקנו את הבעיה. אצל פלאפון אין הצעות ממוסכים.

כן יש התראות שאפשר לשלוח לסמארטפון על בעיות ברכב, דברים חריגים בנהיגה (כמו בלימת חירום) ואפשר לאתר את הרכב מכל מקום כל עוד המתאם מחובר - למקרה שאתם משאילים את הרכב למישהו אחר, או סתם לא זוכרים איפה חניתם (וגם זה שירות שמזכיר את SmartDrive שפרטנר הציגה כבר ב-2014).

ברכיב של פלאפון יש גם ראוטר סלולרי, שפותח רשת ווייפיי ברכב. אם יש לכם סמארטפונים, לא בהכרח צריך להחבר לראוטר - הרי אפשר לגלוש היישר מהסמארטפון ולהרחיב לו את חבילת הגלישה. אם רוצים לחבר טאבלטים, אפשר פשוט להפוך אותו לנקודת גישה.

בפלאפון אומרים שבמוצר ה-Car חבילת הגלישה נפרדת, והוא מאפשר לחבר טאבלטים, שלהם אין כרטיס סים, כדי שלילדים מאחורה יהיה במה לצפות, גם שכחתם להוריד להם מראש ואת הסמארטפון אתם צריכים מלפנים בשביל ווייז. לפלאפון יש אפליקציה שכוללת גם רדיו אינטרנטי (שירות מיוזיקס כלול במחיר) ותכני טלוויזיה. מילים כמו "פתרון מקיף", ו"מוצר כולל", נזרקו לאוויר בשביל להצדיק את זה.

מחירים: החבילה הבסיסית של חצי גיגה-בייט עולה כ-20 שקלים לחודש (כל המחירים כוללים את הראוטר-מתאם), 5 גיגה-בייט עולים 30 שקלים לחודש ו-50 גיגה-בייט עולים 40 שקלים לחודש.

בכיריה של בזק, חברת האם של פלאפון, נמצאים במעצרים וחקירות בימים האחרונים. על כך אמר רן גוראון, מנכ"ל פלאפון, שמבחינתו כרגע "העסקים כרגיל" בפלאפון,"החברה עובדת, עושה, התקבלו כל סוגי ההחלטות. כמובן אנחנו מסתכלים על מה שקורה בקבוצה, ולא בשמחה".