אין תמונה
ממשיך לחולל מהפכות. מיכאל גולן

גולן טלקום מתחילה לספק ללקוחותיה שירותי גלישה על גבי רשת הדור הרביעי של סלקום, ממנה רוכשת הספקית הצעירה את רוב השירותים. לפי הודעת החברה, כל לקוחותיה בכל המסלולים יוכלו ליהנות מהדור הרביעי ללא תוספת תשלום, כפי שמחייב משרד התקשורת. עם זאת, חשוב לזכור שלצורך שימוש ברשת יש צורך במכשיר תומך - כגון הדגמים האחרונים של סמסונג ואפל.

כמנהגה, החברה לא הסתפקה בהפעלת השירות בדומה למתחרותיה אלא שילבה אותה עם מהלך "מהפכני": לקוחותיה המשוייכים לחבילה המלאה, כלומר חבילת הכל כול כלול (בארץ ובחו"ל) שעלותה 99 שקל בחודש, יקבלו מעתה חבילת גלישה בהיקף של 20 גי'גה-בייט בארץ. מדובר בחבילת הגלישה הגדולה ביותר שמוצעת בישראל, וייתכן שכמו במהלכים אחרים של גולן יזדרזו המתחרות להגדיל אף הן את נפחי הגלישה למשתמשים. יש לציין כי גלישה בדור 3 תמשיך להיות מוגבלת ל-6 ג'יגה-בייט בחודש.

הצטרפות גולן לשירותי הדור הרביעי סוגרת למעשה פער טכנולוגי שהיה קיים במשך חצי שנה בין גולן ובין יתר חברות הסלולר. פער זה לא מנע ממיכאל גולן להמשיך ולגייס לקוחות על חשבון מתחריו, שכן הפער בין רשתות הדור השלישי ובין רשתות הדור הרביעי אינו מהותי בשלב הנוכחי. בסופו של דבר אמורות רשתות הדור הרביעי לספק קצבי גלישה מהירים יותר מרשתות הדור השלישי.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker: