גולן טלקום החלה את מאמצי השיווק של שירותי הטריפל שלה, שאמורים להתחרות בבזק, HOT וסלקום. החברה העלתה לאוויר בימים האחרונים אתר לרישום מוקדם לשירות הטריפל שלה, שנקרא גולן בוקס. על פי עמוד הרישום, יכלול השירות טלפון ביתי, אינטרנט וטלוויזיה.

גולן טלקום (צילום: חדשות 2)
השאלה הגדולה היא כמה יעלה השירות. מיכאל גולן | צילום: חדשות 2

בשלב הנוכחי, חבילת הטריפל של גולן אינה כוללת שירותי סלולר. "בקרוב נהיה מוכנים ונוכל לחזור אליך בהצעה מהפכנית", נכתב עמוד, כאשר הסלוגן הפרסומי הוא "מספיק להיות פראייר גם בבית". מאז החלה רפורמת השוק הסיטונאי על גבי תשתיות בזק, באמצע חודש פברואר האחרון, ממתינים בחברות התקשורת לתגובתה של גולן טלקום לרפורמה. גולן העדיפה שלא להוביל את המפכה, כך שסלקום, פרטנר ואקספון השיקו שירותי אינטרנט לפניה.

ההערכות הן כי גולן יאמץ את האסטרטגיה של חברת Free הצרפתית, כפי שעשה כאשר חדר לשוק הסלולר הישראלי לפני שלוש שנים. בחודש מרץ האחרון השיקה הבחרה הצרפתית שירות טריפל ב-30 יורו לחודש, הכוללת שיחות טלפון ללא הגבלה בצרפת ובעוד 100 מדינות, אינטרנט ושירות טלוויזיה שכולל 200 ערוצים, ובהם 50 ערוצי HD, שירות VOD ועוד. השירות מתבסס על ממיר שנקרא Freebox וכולל שני חלקים - קופסה אחת המהווה את מרכזת התקשורת הביתית, עם מודם לחיבורי DSL או סיב אופטי, ראוטר WiFi ואף אנטנה סלולרית זעירה לשיפור הכיסוי בבית הלקוח (Femtocell), וקופסה שנייה שהיא ממיר לטלוויזיה. הממיר של Free מיוחד בכך שהוא מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד, לעומת רוב הממירים בשוק, שהם מבוססי לינוקס.

בנוסף, הממיר של Free תומך בשידורי וידיאו באיכות 4K - רזולוציה גבוהה פי 4 משידורי HD. נכון להיום, אין אף ממיר בשוק הישראלי שתומך בשידורי 4K. עוד תומך המוצר ב–Google Cast, תוכנה המאפשרת לצפות על מסך הטלווויזיה בתכנים מהסמארטפון והמחשב באופן אלחוטי. הסמארטפון יכול לשמש גם כשלט רחוק ל-Freebox. ההערכות הן כי גולן ישיק רשמית את השירות בשבועות הקרובים.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker: