האם שוק הסלולר הישראלי מתחיל להתקדם לעבר יבשה יציבה? מפעילת הסלולר הווירטואלית YouPhone הכריזה בצהריים (א') על מודל תמחור חדש, במסגרתו תציע החברה למשתמשים מחיר חודשי קבוע למשך שנתיים. זאת, בניגוד ליתר מסלולי התמחור בתעשיית הסלולר הישראלית שמאז מהפיכת הסלולר ב-2011, התבססה על שלושה, שישה או 12 חודשים מוזלים ולאחריהם קפיצת מחיר.

שיבושים קשים הותירו רבים מנותקים (צילום: ויקיפדיה)
יופון | צילום: ויקיפדיה

המחירים החדשים מוצע ללקוחות חדשים וקיימים שיצטרפו למסלול בשבועיים הקרובים (כלומר: עד סוף פברואר). לצד מסלול "ללא הגבלה" לשיחות ו-SMS עם גיגה-בייט אחד גלישה ב-39 שקל לחודש, ניתן לבחור במסלול "ללא הגבלה" לשיחות ו-SMS עם שלושה גיגה-בייט גלישה ב-49 שקל לחודש או למסלול דומה עם 6 גיגה-בייט גלישה ב-69 שקל לחודש. בכל שלושת המסלולים, לאחר שנתיים עולה המחיר ל-95 שקל לחודש.

מחיר קבוע לשנתיים עשוי לבשר על סוף תקופת חוסר היציבות בתעשיית הסלולר בישראל, משום שזהו טווח הזמן המקובל למחירוני מסלולי סלולר במדינות אירופה וארה"ב, בהן השוק יציב. עם זאת, במקרה זה יש מקום לספקנות, שכן עיון בתנאי המבצע מעלה כי המחיר ה"אמיתי" הוא 95 שקל לחודש כאשר המחיר הזול לשנתיים הראשונות ניתן כ"החזר" או "הטבה". בנוסף, לשאלת NEXTER לא היו מוכנים בחברה לגלות האם מודל התמחור הקבוע לשנתיים הוא חד-פעמי או שייכלל גם במבצעים הבאים שיוכרזו בחודשים הקרובים.