"התחרות בסלולר תמשיך להיות אגרסיבית והיום אנחנו ממשיכים באסטרטגיה שלנו להוביל את המהפכה הסלולרית", כך אומר מיכאל גולן בראיון ל-TheMarker. גולן השיק השבוע את רשת הדור הרביעי שלו.

 

אתמול (ד') הודיעה חברת גולן טלקום כי תחל לספק ללקוחותיה בעלי מכשירים תומכים שירותי גלישה על גבי רשת דור רביעי. כל לקוחותיה יוכלו לקבל את שירותי הרשת המתקדמים, המבוססים כמרבית השירותים של גולן על הרשת של סלקום, שהשיקה רשת דור רביעי לפני כחצי שנה.

גולן גם הכריזה כי לקוחותיה המשויכים לחבילה המלאה, כלומר חבילת הכל כלול (בארץ ובחו"ל) שעלותה 99 שקל בחודש, יקבלו מעתה חבילת גלישה בישראל בהיקף של 20 גי'גה-בייט. מדובר בחבילת הגלישה הגדולה ביותר המוצעת בישראל.

האם התחרות הקשה מול חברות הסלולר היא במטרה להוריד את השווי של החברות ולאפשר לכם (לגולן ולשותפו, הטייקון הצרפתי גזביה ניאל) בסוף לרכוש אחת מהן?

גולן: "קודם כל, אנחנו רוצים להמשיך ולגדול בתחום הסלולר ולהביא כל הזמן דברים חדשים בחבילות שלנו. אני לא יודע מה הבעלים של חברות אחרות רוצים לעשות היום או בעתיד. אני לא יכול לענות ולהגיב. אני יודע מה אנחנו עושים ורוצים לעשות".

האם לדעתך יגיע יום ובו יהיו פחות מתחרים בשוק הישראלי?

מיכאל גולן, הבעלים של גולן טלקום (וידאו WMV: עודד קרני)
"אנחנו רוצים להמשיך ולהביא כל הזמן דברים חדשים בחבילות שלנו". מיכאל גולן | וידאו WMV: עודד קרני

"אין לי מושג".

גולן מציין כי בכוונת החברה להשיק שירות טריפל הכולל תשתית אינטרנט ביתי, טלפון וטלוויזיה תוך שנה. לדבריו, גולן טלקום משתפת פעולה בתחום עם החברה הבת דודה הצרפתית Free, שלה יש כבר 6 מיליון לקוחות מסוג זה. כפי המסתמן גולן יעשה שימוש באותו ממיר בו עושה שימוש Free.

"בזכות גולן טלקום אנחנו משלמים את המחירים הכי זולים בעולם בתחום הנייד, (אבל) בנייח המחיר בישראל הוא הכי גבוה ב-OECD. למה? כי אין תחרות. יש רק שתי קבוצות. כיום טריפל בארץ עולה כ-400 שקלים בחודש. באירופה זה עולה 30 יורו, או 150 שקל לחודש. אני לא יודע אם זה בר השוואה לשוק הישראלי, אך אני יכול להגיד שיש פער מאוד משמעותי, ושוב, אפשר להוזיל כאן את החשבון בגדול", אומר גולן.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker: