בכל פעם שאתם רואים מישהו חובש קסדת או משקפי מציאות מדומה, אתם שמים לב שהראש שלו מסתובב לכל מיני כיוונים משונים. חברת פיזיו VR זיהתה פה פוטנציאל רפואי מסחרי לפיזיותרפיה.

"החלק החשבו בתהליך השיקום קורה בבית, ולצערנו היכולת שלנו להתמיד ולעשות תרגילים נמוכה", מסביר יאיר צוק, סמנכ"ל החברה, מכיוון שאנחנו שוכחים אותם או פשוט משתעממים, לדבריו. המוצר של החברה אמור לעזור, באמצעות סוג של משחק, לגרום לנו לבצע תרגילים לצוואר ולשכמות.

המוצר שהודגם בתוכנית בוקר בריא, מבוסס על קסדת מציאות מדומה פשוטה שאפשר לקנות בעשרות בודדות של שקלים, טלפון סלולרי ואפליקציה שפיתחו במיוחד בפיזיו VR. חובשים את הקסדה על הראש, רואים סירות, וצריך לפוצץ אותן באמצעות כיוון הראש אל המקום שבו הן נמצאות במרחב.

בדיוק כך עובדים משחקים רבים במציאות מדומה, אלא שבפיזיו VR פשוט מכוונים את המטרות כך שיגרמו לנו להזיז את הראש והצוואר בכיוונים שהיינו עושים בתרגיל. "המטרה לייצר תנועה ולהחזיר תנועה לצוואר", אומר צוק. המטופלים שקועים במשחק, ולא בכאב, הוא מסביר.

המפתחים רוצים לשים את הקסדות עם האפליקציה שלהם במכונים לפיזיותרפיה, כאשר בשלב הבא יהיה אפשר להתאמן בעזרתם בבית. פיזיו VR נמצאת עדיין בשלב הפיתוח, מסביר צוק, ולכן עדיין אין מחיר למוצר.