הדבר הראשון ששמים לב אליו כשמפעילים את רובורוק S6, השואב הרובוטי הוא השקט. הוא לא דומם. בכל זאת מדובר בעיגול גדול שנוסע בבית ויונק את הלכלוך, אבל הוא שקט יותר משואבים אחרים שכבר עברו בדירתי, ופחות מפריע מהם באופן משמעותי.

רובורוק התמודד יפה עם מכשולים ועם האויב מספר אחת בבית שלי - גומיות שיער תועות. הן קצת הפריעו לו, אבל הוא לא נחנק מהן ונעצר - מה שכבר קרה עם שואבים אחרים. הוא גם נוגע די בעדינות ברהיטים או אנשים שנתקל בהם ולא מנסה לדרוס אותם בכל מחיר, אלא פשוט לנקות סביבם. חלקים קטנים כמו ראשי לגו ומטבעות של שקל הוא כן בלע ומצאתי אותם במיכל -אז עדיין צריך להיזהר.

המברשות שלו עשויות סיליקון, והמברשת הראשית שלו משנה את הגובה וכך מתמודדת עם מכושלים על הרצפה. עם זאת, על שטיחים דקיקים הוא נתקע והסתבך. עם שטיחים יותר מאסיביים הוא כנראה יתמודד.

השואב הוא בעקרון תחת מותג רובורוק ולא שיאומי, ובארץ הוא לא נמכר על ידי יבואנית שיואמי, אבל האפליקציה שלו היא אפליקצית MI Home של מוצרי שיאומי האחרים. מבולבלים? גם אני. אבל זה לא משנה, כי הוא נמכר בבאג באופן רשמי, ומה שצריך לדעת על האפליקציה שלו זה שמרגע שצולחים את ההרשמה וההגדרות הקצת מעצבנות - היא מאוד נוחה.

השואב מצייר את הבית באפליקציה תוך כדי ההפעלה הראשונה שלו, ומכאן והלאה אז אפשר לסמן חדרים או אזורים ספציפים שרוצים לנקות (או כאלה שרוצים להמנע מהם), והשואב יציית, ובכל רגע נתון יספר איפה הוא נמצא ואפילו לאיזה כיוון פונה הראש שלו (עוד לא הצלחתי לחשוב על למה צריך את הכיוון, אבל זה שם, אז בכיף). השואבים הזולים יותר של שיאומי גם מספרים איפה הם, ומה הם ניקו. אפשר גם לקבוע מתי לנקות כל חד ובאיזו עצמת שאיבה (ובהתאם גם איזו עצמת רעש).

הזיהוי של החדרים לא מיועד רק בשביל הנוחות שלכם, אלא בשביל שהשואב יוכל ללמוד מה הצורה של כל חדר, ולנקות אותו יעיל יותר ומהר יותר בקווים ישרים, ולא בזיגזגים מוזרים.

שטיפה

לרובורוק יש התקן שהופך אותו לשוטף רצפות. מדובר במיכל דק בצורת חצי עיגול שאפשר למלא בו מים דרך חור שלו מכסה גמיש, ולהשחיל די בקלות לתחתית השואב בלי להפוך אותו. אחר כך אפשר לשמוע באנגלית שהוא מספר שהתקן המים מחובר וקדימה - ולשלוח אותו לשטוף.

אז הוא עובר, ודרך סחבה רב פעמית, או סחבה חד פעמית לבחירתי, הוא באמת משאיר אחריו שובל דקיק של מים, ואותה סחבה בסוף התהליך אוספת לכלוך ומשאירה פחות ממנו על הרצפה.

האם הרצפה יותר נקיה מלפני שזה קורה? בהחלט. האם הייתי קורא לזה ממש לנקות את הרצפה? לא. זה למרוח מים ולשטוף אותה באופן חלקי - וזה טוב אם יש לכלוך או כתם פה ושם. יתכן שברצפות חדשות וחלקות יותר משלי, יהיה לרובורוק יותר קל וזה יהיה יותר יעיל, אבל עדיין לא הייתי מחליף את זה בלעשות יסודי, כפי שעשו אבות אבותי - עם הרבה מים, סבון, מגב והפעלת שרירים.

חשוב מאוד - במצב שטיפה הרובוט לא יודע מה שטיח ומה לא שטיח. אז צריך להעזר באפליקציה כדי לחסום אותו מלשטוף את השטחים.

האם לקנות?

מחירו של השואב הוא 1,900 שקלים (לחודש הקרוב, אחר כך המחיר יעלה). זה מחיר טוב והוגן, גם יחסית לקניה בחו"ל. הוא יקר יותר מאחיו החורג Mi Vacuum Robot שגם אותו סקרנו אבל גם יעיל יותר - בעצמת הנקיון, בזמן הסוללה ובשקט. ולרובורוק יש כמובן את תוספת השטיפה - למי שזה באמת חשוב לעשות ויש. אם לא אכפת לכם לשים עוד כמה מאות שקלים בשביל כל אלה - רובורוק בהחלט אופציה טובה. אם חשוב לכם לחסוך לכו על האופציה הזולה יותר.