אייפד מיני (צילום: Oli Scarff, GettyImages IL)
אייפד לכל תלמיד | צילום: Oli Scarff, GettyImages IL

ענקית הטכנולוגיה האמריקאית אפל, ערכה לאחרונה כנס למורים בישראל, שנועד לעודד שימוש בטאבלטים מתוצרתה ככלי להעשרת הלימודים בבתי הספר, כך נודע ל-NEXTER.

הכנס, שנערך לפני כשבוע, לא היה הראשון מסוגו. למעשה, לפי מקורותינו החברה ערכה כנס כזה בכל אחת מהשנים האחרונות. אך כנס זה היה גדול בהרבה מקודמיו והשתתפו בו כ-200 מורים ואנשי חינוך. במהלך הכנס הם שמעו מנציגי איידיגיטל, משווקת מוצרי אפל בישראל, על הדרכים בהן יכול השימוש באייפד לתרום להעלאת רמת ההשתתפות של התלמידים בשיעורים.

"אפל משקיעה רבות בחינוך מזה זמן רב", אומר מקור בכיר באיידיגיטל, ומדגיש שגם בישראל כבר צוידו בשנים האחרונות כיתות שלמות בטאבלטים של אפל. מטרת הכנס, לדבריו, היתה להציג למורים את "התפיסה החינוכית של אפל", ולהראות להם כיצד השימוש באייפד יכול לשפר את האינטראקציה בין המורים לתלמידים.

עוד ב-NEXTER:

"כיום מצויות כיתות רבות בלוחות דיגיטליים, אבל אנשי חינוך לא יודעים כיצד לנצל אותם והם הופכים ללא יותר מאמצעי הקרנה", אמר המקור ונתן דוגמא לשימוש נבון לאייפד להעלאת רמת השתתפות התלמידים בשיעור: "אם לומדים על הרצל, למשל, במקום שהמורה ירצה לתלמידים על הרצל, הוא יכול לשאול אותם מי זה הרצל. אז הוא מחלק את הכיתה לקבוצות וכל קבוצה מחפשת ברשת מידע על הרצל ומספרת לכיתה מה היא מצאה".

לשאלה מה יתרונותיו של האייפד לעומת מחשבי פיסי, שמיקרוסופט מנסה למכור למערכת החינוך, ומחשבי "כרום" של גוגל, שגם היא טוענת כי הם כלי מושלם לבתי ספר, ענה המקור כי אפל נהנית מיתרון בדמות כ-60,000 אפליקציות ייעודיות לתחום החינוך, כמו גם מהממשק הפשוט יותר ממחשבים של מיקרוסופט וגוגל.

נציין כי מכירת אייפדים לבתי ספר נמצאת בימים אלה במקום גבוה בסדר העדיפויות של אפל. זאת לאור נתוני נתח השוק שלה, המציגים ירידה עקבית לטובת טאבלטים מבוססי אנדרואיד של גוגל ואף מחשבים ניידים מבוססי כרום של ענקית האינטרנט. לפי נתוני חברת המחקר גרטנר, בשנה שעברה חוותה אפל ירידה דרמטית בשוק הטאבלטים, מ-52% ב-2012 ל-36% בלבד.

* ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי מחוז ת"א חרט על דגלו יזמות וחדשנות בחינוך. מתוקף כך מקדם המחוז מגוון של שיתופי פעולה עם מרבית מחברות ההיי טק הגדולות, ובהן אפל, גוגל, מיקרוסופט ואחרים. במסגרת שיתוף הפעולה מקדם המחוז ימי חשיפה לטכנולוגיות החינוכיות המתקדמות ביותר. למותר לציין, כי המחוז אינו מעודד או מקדם טכנולוגיה אחת על פני האחרת.

עוד סיפורים, תמונות וסרטונים בפייסבוק של NEXTER