אוזניות הקשת החדשות של ג׳ברה הגיעו אליי בעיתוי מדהים. חודש קודם לכן, האוזניות האלחוטיות של סוני התרסקו לי על הרצפה; הצלחתי לגרום להן למשוך עוד כמה שבועות עם קצת דבק שלוש שניות, אבל היה ברור שהן מתעתדות למסור את נשמתן לבורא. כך קרה בדיוק שבוע לפני שהגיעו אליי האוזניות של ג׳ברה. מה אגיד ומה אומר? האוזניות החדשות של ג׳ברה, שעלותן 400 שקלים, הן מוצר סולידי לגמרי.

באריזה הקומפקטית מגיעים גם נרתיק נשיאה רך ונעים למגע, לצד כבל USB-C באורך מספק. במבט ראשון, האוזניות נראות מעולה; העיצוב נקי ובצבע שחור-חושך הן אלגנטיות למדי. גם מבחינת משקל ג׳ברה עשו עבודה טובה: האוזניות שוקלות 160 גרם, וקלות בהרבה מהסוני שהיו לי (שהיו אף זולות יותר בחמישים עד מאה שקלים).

יש שיאמרו שעוד קצת כובד היה משווה לחדשות של ג׳ברה תחושה יוקרתית יותר, אבל אני אישית לא הרגשתי שהן על הראש שלי אחרי שלוש ואפילו ארבע שעות של האזנה. ויש לי ראש גדול.

Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h | צילום: רועי שפריר, NEXTER

הדבר היחיד שקצת הפריע לי היה איכות החומרים; הריפוד לאפרכסות ולראש אמנם נוח מאוד וכן מרגיש איכותי למגע, אבל יתר החומרים - קצת פחות. אם אני משלם 400 שקל על אוזניות, אני רוצה להרגיש שהן עשויות מחומרים שנבחרו בקפידה. אני כמובן לא מצפה לפלדת אל חלד, אבל חומרים פחות חלולים ופחות מקרקשים היו משמחים אותי יותר.

נעבור לסאונד ג׳ברה ציידו את האוזניות עם שני מיקרופונים, ונראה שהם עושים את עבודתם נאמנה: לאף אחד לא הייתה בעיה להבין מה אני אומר (וגם אין סיבה שתהיה בעיה כזו בשנת 2020). איכות הצליל מספקת, והאפליקציה של ג׳ברה אפילו תיצור לכם פרופיל אישי שמתבסס על שנת הלידה והמגדר שלכם.

דבר אחד כן הטריף אותי: בכל פעם שדיברתי שמעתי את עצמי חזק. מאוד. זוכרים שפעם היינו מדברים בטלפון הביתי והיינו שומעים את עצמנו אם מישהו בחדר אחר היה מרים את השפופרת? אז ככה. בג׳ברה עונים שלא מדובר בבאג אלא בפיצ׳ר שנקרא Slidetone. אוקיי, למה זה טוב - ואיך מכבים את זה?

Jabra Elite 45h
Jabra Elite 45h | צילום: רועי שפריר, NEXTER

דבר נוסף שאהבתי מאוד בג׳ברה 45 עלית זה ממשק המשתמש. הן אמנם לא יפסיקו לנגן מוזיקה ברגע שתורידו את הראש, והן לא מתיימרות לבודד אתכם מן העולם - אבל הן נדלקות ומוכנות לפעולה מהר מאוד, ועם אות נחמד כזה. הייטק. גם החיבור שלהן לאייפון שלי היה מהיר משמעותית ביחס לסוני הקודמות שלי; רק צריך ללחוץ על הכפתור ומיד אני מקבל חיווי. תענוג.

גולת הכותרת בג׳ברה 45 עלית היא, ללא ספק, הסוללה. החברה מצהירה על 50 שעות שימוש ללא טעינה; אני לא יכול להגיד שבדקתי אם הן באמת עומדות בסטנדרט הגבוה הזה, אבל אני כן יכול להגיד שלא הייתי צריך להטעין אותן אפילו פעם אחת מאז שקיבלתי אותן אי אז בתחילת אוגוסט. זהו ללא ספק הקלף המנצח של האוזניות האלה.

בסופו של דבר, מדובר באוזניות טובות שמספקות תמורה הולמת למחיר. לא תיפלו איתן.