האיירפודס (AirPods) של אפל הן אחד המוצרים החמים היום. אם לא רכשתם אותן בעצמכם, כנראה שאתם מכירים מישהו שלא מוציא אותן מהאוזניים. בעבר היו חוסרים גדולים במלאים, וכל מי שרצה להניח את ידיו על זוג האוזניות הלבנות נדרש לסור לסניפי איידיגטל ולהזמין אותן באופן פרטני; היום, לעומת זאת, הן פופולריות מתמיד. אם תוותרו על חווית הקנייה היוקרתית של איידיגיטל, מסתבר שתוכלו לחסוך לא מעט שקלים.

באתר של איידיגיטל, איירפודס דור שני עולות 699 שקלים (או באילת 597 שקלים), ללא קייס טעינה אלחוטי. עם קייס טעינה אלחוטי תיפרדו מ-850 שקלים. איירפודס פרו עולות 1,199 שקלים (ובאילת 1,025 שקלים). האחריות ניתנת מטעם אייקון גרופ, יבואנית רשמית של אפל בישראל וחברת האם של איידיגיטל.

לשם השוואה, באתר של אייסטור, מתחרה גדולה ומשמעותית של איידיגיטל, תוכלו למצוא איירפודס בהנחות משמעותיות ביחס לאיידיגיטל: 599 שקלים (עם התחייבות לאספקה מהירה תוך שני ימי עסקים). עבור איירפודס 2 עם מארז טעינה אלחוטי תשלמו 749 שקלים; ועבור איירפודס פרו תיפרדו מ-939 שקלים. האחריות ניתנת מטעם C-DATA, יבואנית נוספת של מוצרי אפל בישראל.

אמירים הפצה, מתחרה מחתרתית של איידיגיטל ואייסטור המוכרת בקהילת האפליסטים הישראלית, מיישרת קו עם המחירים של איידיגיטל. באתר תוכלו לרכוש איירפודס עבור 699 שקלים (זמן המתנה של 14 יום בעקבות חוסר במלאי, נכון למועד פרסום הכתבה). באופן תמוה, באותו המחיר בדיוק תוכלו לרכוש את האיירפודס עם קייס טעינה אלחוטית שנמצאות במלאי. איירפודס פרו עולות 1,149 שקלים. באמירים הפצה האחריות היא ע"י "נותן השירות המורשה מטעם היצרן", כלומר DCS, מעבדה מורשית של אפל בישראל.

אך האם שווה לכם לרכוש אותן בחנויות המתמחות באפל? במחסני חשמל ניתן למצוא איירפודס 2 עבור 579 שקלים בלבד ואיירפודס פרו עבור 949 שקלים, אך צריך לאסוף אותן מהסניף. האחריות ניתנת ממעבדות DCS וגם כאן מדובר ב-12 חודשים. 

בסלקום שופ ניתן למצוא את האיירפודס הרגילות (ללא מארז טעינה אלחוטי) עבור 599 שקלים בלבד, ואת האיירפודס פרו עבור 899 שקלים. סלקום מייבאת את המוצרים באופן עצמאי, והיא גם מספקת אחריות לשנה למוצרים. נכון למועד פרסום הכתבה, תוקף המבצע המופיע באתר הוא 13/7. יחד עם זאת, בדיקת NEXTER העלתה שתוקף המבצע מתארך מעת לעת. בדינמיקה תוכלו לרכוש איירפודס 2 עבור 589 שקלים (או 779 שקלים עם מארז טעינה אלחוטי), ואיירפודס פרו עבור 899 שקלים. 

באתר של הוט מובייל, איירפודס 2 עולות 599 שקלים עם "אחריות יבואן רשמי ל-12 חודשים", כשאיירפודס פרו עולות 898 שקלים עם תנאי אחריות זהים. גם כאן מדובר במבצעים שלא פוסקים לעולם: ב-23 ביוני פורסם בדף הפייסבוק של הוט מובייל כי ניתן לרכוש איירפודס פרו עבור 875 שקלים, "כולל משלוח בחינם עד הבית ובמבצע מוגבל ל-48 שעות".

אפילו באתר של שופרסל הצלחנו למצוא איירפודס למכירה. עבור איירפודס 2 עם מארז טעינה אלחוטי תיפרדו מ-699 שקלים (משלוח חינם וזמן אספקה של חמישה ימים). עבור איירפודס פרו תשלמו 999 שקלים, במבצע "בלעדי לאונליין שתוקפו יפוג ב-10 ביולי", אך עם אספקה של שבעה ימי עסקים. כאן מדובר באחריות לשנה מ-DCS, אותה מעבדה מורשית של אפל בישראל.

אז ממה נובעים הבדלי המחירים? שאלה טובה. באיידיגיטל הסבירו ל-NEXTER שמדובר במחירים קבועים, ו"מדובר במבצעים נקודתיים של הרשתות האחרות". בחלק מהשיחות עם אותן רשתות עלה שמדובר ב"תמחור אגרסיבי במיוחד" שמוביל לרווחים נמוכים יותר ומקפיץ משמעותית את המכירות.