טאבלטים
מדלגים ישר לשולחן העבודה הקודם

חברת סולוטו הישראלית, שאחראית לתוכנת "פתרון הבעיות" המקוונת, אספה נתונים מקרוב ל-11 אלף מחשבים המריצים את ווינדוס 8 והפיקה דוח מסקרן, אבל לא כזה שיעודד יותר מדי את מיקרוסופט.

לפי הדוח, כ-60% מהמשתמשים בדסקטופים ולפטופים, פותחים פחות משבע אפליקציות "מטרו" (השם הקודם של הממשק החדש ב-8) בשבוע – כלומר, בממוצע, פחות מפעם ביום. בקרב משתמשי מחשבי הלוח של ווינדוס 8, אלה עם מסך מגע, הנתון הזה עומד על רק 44% מהמשתמשים.

בואו לפייסבוק של נקסטר

המשמעות של הנתונים הללו, היא שרוב המשתמשים המסורתיים של ווינדוס, מדלגים ישר לשולחן העבודה הקודם וכמעט ולא עובדים עם הממשק החדש. זו אגב, מסקנה די הגיונית, בהתחשב בעובדה שהממשק החדש עוצב למסכי מגע, ולרוב המשתמשים עדיין אין מסכי מגע במחשבים הביתיים והאישיים שלהם.

הדוח של סולוטו על ווינדוס 8
הדוח של סולוטו על ווינדוס 8

מסך כל האוכלוסיה שנבדקה, משתמשים במחשב רגיל, פותחים בממוצע אפליקציות של ווינדוס 8, 1.41 פעמים ביום. במחשבים ניידים, 1.51 ובאופן טבעי, במחשבים עם מסך מגע המספר הזה קופץ ל-2.22 פעמים ביום. ואצל משתמשים בטאבלטים מבוססי ווינדוס 8 – 2.71 אפליקציות ביום.

מי האפליקציה הפופולרית ביותר?

ומי אפליקציית ווינדוס 8 הפופולרית ביותר מבין אלה של מיקרוסופט? בצורה לא מפתיעה זו אפליקציית התקשורת שלה שכוללת בתוכה את יישומי המייל, המסרים, היומן ואנשי הקשר, ש-85.84% מהמשתמשים עושים בה שימוש, ומפעילים אותה בממוצע 4.4 פעמים בשבוע. הבאות אחריה, ובהפרש ניכר, הן אפליקציות ה-Photos וה-Reader, בהן משתמשים 43.87 ו-27.11 אחוזים מהאנשים, בהתאמה.

אבל האפליקציות שהיו הכי מושכות למשתמשים ועקפו את האפליקציות של מיקרוסופט עצמה בסיבוב מבחינת כמות הפעמים שנעשה בהן שימוש בשבוע, הן דווקא אפליקציית הדואר של יאהו! (עם 26.91 הפעלות בשבוע), ושתי אפליקציות רשתות חברתיות המשווקות עם מחשבי אייסר, Social Jogger ו- Social Networks עם 25.98 ו-21.19 הפעלות בשבוע.

הדוח הקודם של סולוטו התמקד באמינות של מחשבים שונים כולל דירוג של המחשבים האמינים ביותר.

*תגובת מיקרוסופט לידיעה טרם התקבלה.

>> הטיפוסים שימותו על חלונות 8 וכאלה שישנאו אותה

>> 8 טיפים למשתמש חדש בחלונות 8