ג'סיקה אלבה מציגה את ווינדוס פון 8 (צילום: Stephen Lam, GettyImages IL)
גל עדכונים למערכות ההפעלה. ג'סיקה אלבה ומנכ"ל מיקרוסופט הפורש | צילום: Stephen Lam, GettyImages IL

רגע לפני שמיקרוסופט ממנה מנכ"ל חדש, נראה שרובם המוחלט של מהלכיו בשנים הקרובות יהיו כאלו שהוכתבו מראש. אמש (ב'), נחשף כי מיקרוסופט כבר מתכננת גל עדכונים למערכות ההפעלה שלה באביב 2015 – עוד כשנה וחצי – תחת השם Threshold, כך פורסם אמש באתר הוצאת זיף דייויס.

לפי מקורותיה של מרי ג'ו פולי, העיתונאית הנחשבת למקורבת ביותר לחברת התוכנה (טוב, סטיב, מכשירים ושירותים), הכינוי נמצא בשימוש נרחב בחברה ומתייחס לעדכונים המתוכננים להגיע למערכות Windows למחשבים, Windows Phone לסמארטפונים ומערכת ההפעלה של קונסולת Xbox One. מטרת העדכונים, הם אמרו, לקרב את שלוש המערכות העיקריות של החברה ולאפשר להן לשתף ביניהן "פעולות בעלות ערך גבוה" – הגדרה הכוללת "ביטוי" (אופיס ואפליקציות ליצירת תוכן), "החלטות ומשימות" (בינג), "כיף רציני" (משחקים) ועוד.

עוד NEXTER כל הזמן בעמוד הפייסבוק

הכינוי עצמו, לפי פולי, לקוח מסדרת משחקי הקונסולה המצליחה ביותר של מיקרוסופט, Halo, ומציין את שמו של הכוכב סביבו התרחשה עלילת המשחק הראשון בסדרה שיצא ב-2001. עם זאת, ניתן גם להבין את הכינוי כ"סף" – השלב האחרון בתוכנית של מיקרוסופט לפני חלונות 9, שלפי דיווחים שהחלו כבר לפני למעלה משנתיים עומדת לאחד את כל המערכות של החברה. הדבר יתבטא, כפי שנחשף לאחרונה, באיחוד חנויות האפליקציות, כך שניתן יהיה להוריד כל אפליקציה לכל סוגי המכשירים של החברה מאותו מקום, ולמפתחים תהיה אפשרות להפיץ אפליקציה אחת לכל סוגי המכשירים במקום לפתח אותה ארבע פעמים (עבור מחשב, טאבלט, סמארטפון וטלוויזיה/קונסולה סלונית).

עד גל העדכונים של 2015 צפויות המערכות הקיימות של החברה לקבל עדכונים קלים ומהירים יותר. כך, מערכת ההפעלה למחשבים Windows 8.1 צפויה לקבל עדכון ב-2014, ככל הנראה 8.2, בעוד Windows Phone לסמארטפונים צפויה לקבל השנה עדכון משמעותי ביותר שיכלול מרכז התראות, שיפור משמעותי למנגנון ריבוי המשימות ועוד.